Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno nesakārtotām būvēm piemērot paaugstinātu nodokļa likmi 2

Nekustamā īpašuma nodokļa likmju maiņa Gulbenes novadā nākamgad nav paredzēta, bet nesakārtotām būvēm piemēros paaugstinātu nodokļa likmi.


Gulbenes novada dome septembrī domes sēdē ir apstiprinājusi saistošos noteikumus par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu nākamajā gadā. Šie saistošie noteikumi stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī.


Gulbenes novada dome arī nākamgad neapliks ar nodokli saimnieciskajā darbībā neizmantojamās dzīvojamo māju palīgēkas, kuru platība pārsniedz 25 kvadrātmetrus, izņemot garāžas. Saglabāsies nekustamā īpašuma nodokļa 25 procentu pieauguma ierobežojums, lai novērstu situāciju, ka daļai nodokļa maksātāju šis nodoklis 2014.gadā pieaug divas līdz trīs reizes, ja palielinās kadastrālā vērtība. Saistošo noteikumu paskaidrojuma rakstā teikts, ka pašvaldība tādējādi neiekasēs aptuveni 28 393 latus jeb 40 399,60 eiro. Kopējie nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi 2014.gadā plānoti 573 771 lats jeb 816 406,58 eiro.


Pagaidām nav aprēķinu


Lai veicinātu vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju sakārtošanu vai nojaukšanu, kā arī novērstu pilsētas ainavas bojāšanu, noteikumi paredz tās aplikt ar paaugstinātu nodokļa likmi 3 procentu apmērā no būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības vai būves kadastrālās vērtības. Aprēķinu par papildu šādiem nodokļa ieņēmumiem pašreiz nav, jo pagaidām šīs būves nav apzinātas. Novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne piebilst, ka pie šī jautājuma turpmāk tiks nopietni strādāts.


“Ir izstrādāti noteikumi par kārtību, kādā ir sakārtojamas vai nojaucamas šīs būves, un rīkosimies atbilstoši tiem. Sākotnēji īpašniekam tiks dota iespēja ēku sakārtot vai nojaukt, taču, ja tas nenotiks, tad tiks piemērota paaugstināta nodokļa likme. Vidi degradējošās, nesakārtotās un drošību apdraudošās būves ir jāsakārto. Ja šāda paaugstinātas likmes piemērošana veicina šo ēku sakārtošanu, esmu par to. Būs daudz nepatīkamāk, ja šādas ēkas tiešām radīs kādu apdraudējumu cilvēkiem,” piebilst S.Krišāne.


Cīņa ar nesakoptajām būvēm tika aizsākta jau iepriekšējā novada domes sasaukuma laikā. Bijusī novada domes priekšsēdētāja un pašreizējā deputāte Sandra Daudziņa uzskata, ka šāda kārtība, ka nesakoptām ēkām tiek piemērota paaugstināta nodokļa likme, ir pareiza.


“Katram ir jāsakopj savs īpašums, un es esmu par kārtību un sakoptību visās vietās un lietās. Mēs izveidojām Avārijas stāvoklī un pamestu būvju apzināšanas komisiju, varbūt gan šis jautājums vēl netika līdz galam nostrādāts, taču es uzskatu - ja savus īpašumus nevar sakārtot, tad ir jāpieņem mēri un par nesakārtotu īpašumu jāpiemēro paaugstināta nodokļa likme,” saka S.Daudziņa.


Aicina nokārtot saistības


Jāatgādina, ka 15.novembris ir pēdējais nekustamā īpašuma nodokļa nomaksas termiņš. Novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas nekustamā īpašuma ekonomiste Maija Grāve norāda, ka lielākā daļa novada iedzīvotāju apzinīgi maksā nekustamā īpašuma nodokļus un arī šogad to jau ir samaksājuši, taču ir daļa cilvēku, kas to ignorē. M.Grāve aicina arī tos, kam ir nodokļu parāds, nokārtot šīs saistības.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

grozies kā gribi

1. nesakārtotām būvēm - paaugstinātu nodokļa likmi.
2. Sakārtotām, palielinoties kadastra vērtībai - paaugstinātu nodokļa likmi.

pirms 6 gadiem, 2013.11.14 09:52

Vietējās ziņas