Plāno nodarbināt uz pusi mazāk skolēnu

Līdz 29.maijam Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā sākas elektroniskā skolēnu reģistrācija darbam vasarā. Par to informē aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.


V.Lituņenko stāsta, lai arī bija domāts, ka tiks nodarbināts vairāk skolēnu, nekā sākotnēji iecerēts, proti, Gulbenes novadā tie bija 142 skolēni, tomēr tagad tiek plānots, ka varēs nodarbināt sākumā iecerēto skolēnu skaitu, un Gulbenes novadā tie ir 72 skolēni (un vēl 216 rezervisti). Plānots mainīt nosacījumus par skolēnu nodarbinātības periodu – atsakoties no ierobežojuma darba periodam viens mēnesis un atjaunojot iepriekšējo nosacījumu, skolēnus varēs nodarbināt līdz diviem mēnešiem.


Savukārt darba devēji joprojām tiek aicināti piedāvāt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā. Darba devējiem tā ir iespēja ne tikai palīdzēt jauniešiem iegūt darba pieredzi un darba iemaņas, bet arī iespēja vienkāršākos darbos aizvietot darbiniekus, kuri dosies atvaļinājumā.


Aģentūra darba devējam nodrošinās dotāciju skolēna ikmēneša darba algai 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Otru pusi algas skolēnam maksā darba devējs, arī nodokļus no darba algas nomaksā darba devējs. Protams, darba devējs skolēnam var maksāt arī vairāk nekā minimālo darba algu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas