Plāno reorganizēt

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras pievienošana CSDD satrauc zemniekus
Traktortehnikas īpašniekiem pagaidām nav skaidrs, kur un kā notiks skates, cik par tām būs jāmaksā, jo Zemkopības ministrijas pārraudzībā esošo "Valsts tehniskās uzraudzības aģentūru" plānots reorganizēt, to pievienojot Ceļu satiksmes drošības direkcijai, kas strādā Satiksmes ministrijas pārraudzībā.

Galgauskas pagasta zemnieku saimniecības "Torņkalns" īpašnieks Andris Gargurnis atzīst, ka viņš vismaz pagaidām nespēj iedomāties, kā viss notiks.

"Man piekabju ir divas reizes vairāk nekā traktoru. Vai tas nozīmē, ka uz tehnisko apskati ar katru braukšu uz Gulbeni, vai atbrauks uz saimniecību? Nav skaidrs, kur un kā šīs apskates notiks. Pa ceļiem ikdienā pārvietojos ar vairāk nekā desmit dažādām tehnikas vienībām, tāpēc reorganizāciju viennozīmīgi vērtēju ka sliktu. Ja šo funkciju veic valsts, tad uzskatu, ka pakalpojums nedrīkst kļūt sliktāks īpaši šodien," saka A.Gargurnis.

Savāc 300 parakstu

"Pēc pāris mēnešiem būs skaidrs, kas ar mums notiks. Reorganizāciju vērtēju negatīvi, jo paliksim bez darba. Mūsu iestāde pastāv jau 45 gadus. Šajā laikā darbs tika organizēts tā, lai būtu ērti traktortehnikas īpašniekiem, kā būs pēc reorganizācijas, grūti pateikt. Līdz šim traktortehnikas apskates veicām pēc noteikta grafika, izbraucot uz pagastiem, bijām pieejami zemniekiem. Viss bija "salikts pa plauktiem"," saka Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Gulbenes daļas vecākais inspektors Normunds Zaķis.

Sākotnēji, izskanot domai par aģentūras reorganizāciju, arī novada traktortehnikas īpašnieki un vadītāji vāca parakstus pret aģentūras reorganizāciju. Kopumā novadā tika savākti apmēram 300 paraksti, bet Latvijā - gandrīz seši tūkstoši. Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome ir veikusi aprēķinus, kuri liecina, ka reorganizācijas rezultātā valstī radīsies zaudējumi vairāk nekā viena miljona latu apmērā, bet tas krīzes situācijā ir nepieņemami. Vēstule ar traktortehnikas īpašnieku parakstiem tika nosūtītas Valsts kancelejai, ministrijām un Ministru prezidentam. Tajā pausts lūgums neveikt reorganizāciju.

Reizi vairākos gados

Litenes pagasta zemnieku saimniecības "Sopuļi" īpašnieks Gunārs Ciglis ierosina, ka traktoriem un to agregātiem tehnisko apskati vajadzētu veikt nevis katru gadu, bet reizi vairākos gados.

"Zemniekiem ir tā saucamā sezonas tehnika, piemēram, graudu kombaini un piekabes, ko izmanto ražas novākšanas laikā, tāpēc ar tiem regulāri pa ceļiem nebrauc," saka G.Ciglis.

Viņš domā, ka pēc reorganizācijas, arī direkcijas pārstāvji līdzīgi kā aģentūras darbinieki tomēr izbrauks uz saimniecībām, lai apskatītu traktortehniku.

"Diemžēl zemniekam šis pakalpojums varētu kļūt ievērojami dārgāks," uzskata G.Ciglis.

Pakalpojums dārgāks nebūs

Tā sola Ceļu satiksmes drošības direkcijas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Raibekazs.

"Pašreizējās funkcijas direkcijai un aģentūrai ir ļoti līdzīgas. Arī pakalpojumam nevajadzētu kļūt dārgākam. Ja valdība nolems veikt šo reorganizāciju, tad tā arī notiks. Jau 1951.gadā direkcijā ir reģistrēti arī traktori, tas nozīmē, ka jau vēsturiski esam veikuši šīs funkcijas," saka J.Raibekazs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas