Plāno slēgt vairākus reisus un maršrutus 7

Rajona pašvaldības "Autotransporta direkcijas" norādei strikti iebilst
Rajona padome saņēmusi Valsts SIA "Autotransporta direkcijas" iesniegumu, ka akciju sabiedrība "Nordeka" plāno slēgt vairāku starppilsētu autobusu maršrutu reisus un pat atsevišķus maršrutus. Rajona pašvaldības, kuru iedzīvotājus plānotais reisu skaita samazinājums skars visvairāk, tam kategoriski iebilst. Rajona padomei atbilde pieņemt vai noraidīt direkcijas priekšlikumus jādod līdz 30.aprīlim. Ir skaidrs, ka atbilde būs noraidoša. Ja tā būtu pozitīva, tad šos reisus un maršrutus, iespējams, slēgtu jau ar 15.maiju.

"Tā ir "Autotransporta direkcijas politika", kas pārvadātājfirmām liek samazināt pasažieru pārvadājumu apjomu, jo valstij trūkst naudas, lai kompensētu zaudējumus. Diemžēl šī rīcība netiek pamatota. Vajadzēja norādīt, ka valstī ir krīze un nepietiek līdzekļu autotransporta dotēšanai, tāpēc jāslēdz nerentablākie reisi un maršruti," uzskata rajona padomes pašvaldības un reģionālās attīstības nodaļas vadītāja Marta Mikolaja.

 

Plāno slēgt reisu pulksten 17.00 un pulksten 18.45 maršrutā Gulbene - Madona. Šis reiss ir saskaņots ar autobusu, kas no Madonas brauc tālāk uz Rīgu. Ja to slēgs, tad cilvēkiem nokļūšana Rīgā būs liegta. Šo autobusu izmanto arī daudzi jaungulbenieši un Līgo pagasta iedzīvotāji, kuri strādā Gulbenē un pēc darba brauc uz mājām.

 

Iespējams, slēgs maršrutu Gulbene - Balvi, kur autobusam ir tikai viens reiss dienā. Tas kursē pulksten 7.20 un 8.40. Šīs reiss savulaik tika pieskaņots sociālās aprūpes centra "Litene" darbinieku vajadzībām, lai viņi laikā nokļūtu darbā. Ieteikts slēgt arī maršrutu Alūksne - Gulbene, kurā autobuss kursē tikai pirmdienās un piektdienās pulksten 13.00 un 15.25. Arī šo autobusu izmanto skolēni, kuri mācās Gulbenē un dzīvo Litenē, un citi.

 

Maršrutā Gulbene - Cēsis plānots samazināt dienu skaitu. Autobuss kursēs tikai darbdienās pulksten 7.45 un 14.05. Līdz šim tas kursēja arī sestdienās un svētdienās.

 

Arī transporta uzņēmums "Valmiera" izteicis lūgumu samazināt dienu skaitu autobusam, kas brauc pa maršrutu Smiltene - Palsmane - Jaunpiebalga. Tas varētu kursēt tikai trešdienās un piektdienās, nevis arī sestdienās kā līdz šim. Tas savukārt radītu neērtības Rankas pagasta iedzīvotājiem.

 

Iesaka meklēt citu risinājumu

Jaungulbenes pagasta padomē "Dzirkstele" uzzināja, ka par reisu skaita samazināšanu maršrutā Gulbene - Madona ir sašutuši daudzi Jaungulbenes un Līgo pagasta ļaudis. Arī pagasta padome šai rīcībai iebilst, jo esot pagājuši tikai četri mēneši kopš "Nordeka" uzvarējusi autopārvadājumu konkursā, bet tagad jau domā par maršrutu slēgšanu.

 

Nepārdomāti bijis sagatavots arī konkursa nolikums, kas ļāvis tajā piedalīties tikai lielajām firmām.

 

Pret maršruta Gulbene - Balvi iespējamo slēgšanu iebilst Litenes pagasta pašvaldība, jo ar šo autobusu uz mācībām skolā brauc daudz skolēnu. Par šo jautājumu diskutēts arī Litenes pagasta padomes sēdē, kas notika 24.aprīlī.

 

Deputāti nolēma neatbalstīt šo direkcijas priekšlikumu un ieteica meklēt citu risinājumu.

 

Arī Rankas pagasta pašvaldība rajona padomei ir adresējusi vēstuli, kurā iebilst iespējamajām izmaiņām, jo Rēveļu iedzīvotāji trešdienās brauc uz Ranku pie ģimenes ārsta, kam pieņemšanas laiks ir saskaņots ar šo autobusu.

 

Piektdienās autobusu Smiltene - Palsmane - Jaunpiebalga izmanto skolēni, kuri mācās Smiltenē, bet sestdienās šo autobusu izmanto ļaudis, kuri iepērkas Smiltenē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

totāli, galīgi sašutusi!!!

jau tā gulbene - alūksne atkal no šī gada ir tikai 1dienās un 5dienās tagad gribat vispaŗ novākt?!! nekaunība!!! arī gulbene - balvi ir mans skolas autobuss dažās dienās, drīz izskatās ka uz skolu varēšu iet kājām, jo vai nu biļetes būs par dārgu vai autobusu vispār nebūs!!! skolēniem kas braukā ar autobusiem ir vienkārši lieliski - jau tā nogursti stundās ko pavadi skolā + vēl līdz autobusam jāgaida 3 stundas!!! vai tas ir normāli???

pirms 11 gadiem, 2009.04.29 20:23

izkonkuree "Gulbenes autobusu" un tad pashi aizvelk prom - jauki!

pirms 11 gadiem, 2009.04.29 15:41

Ja autobusu soferi nevestu bez biletēm par lētāku naudu, varbūt varētu runāt par peļņu.
Ja nespēj Nordeka laukus apkalpot - lai atsakās no konkursa lauriem - gan nāks vietā cita firma, kura jaudās noorganizēt autobusu satiksmi!

pirms 11 gadiem, 2009.04.29 11:11

www

jā jo tālāk jo trakāk , redz ko nozīmē kad tiek tāda firma kas var visu atļauties par lauku ļaudīm vispār nedomā

pirms 11 gadiem, 2009.04.29 10:24

aile

Lai tik slēdz visus Nordekas reisus. Viņi jau tikai Rīgu uzskata par kaut ko. Ko tad tie laucinieki, lai sprāgst badā, iztiek bez ārstiem. Vismaz labi, ka pašvaldības iestājas par tiem cilvēkiem, kuriem nav savas mašīnas.Tas jau nozīmē, ka no laukiem cilvēki nedrīkst izbraukt brīvdienās, jo atpakaļ tik nav ar ko. Murgs!!!

pirms 11 gadiem, 2009.04.28 20:18

Vietējās ziņas