Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno vidusskolēniem maksāt stipendijas 5

Gulbenes novada domē tapis jaunu noteikumu projekts par stipendiju piešķiršanu 100 eiro apmērā vienā mācību semestrī vidusskolēnam ar augstu sekmju līmeni, sabiedrisko aktivitāti un nevainojamu disciplīnu.

Savukārt 9.klašu izglītojamie varēs pretendēt uz vienreizēju naudas balvu 100 eiro apmērā, absolvējot skolu. Noteikumus, saskaņā ar kuriem notiks šāda finansiāla skolu jaunatnes stimulēšana, novada deputāti šodien apstiprinās domes sēdē.

Stipendiju un naudas balvas piešķiršanas mērķis ir stimulēt izglītojamo intelektuālo spēju attīstību un tālākizglītību. Ja deputāti par to nobalsos, uz vienu un otru atbalsta veidu varēs pretendēt izglītojamie, kuru vidējā atzīme ir 8 balles, turklāt katrā mācību priekšmetā atsevišķi – vismaz 7 balles.

20.janvāra izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti diskutēja par šiem noteikumiem un lēsa, ar cik lielu naudas summu no pašvaldības budžeta šogad jārēķinās, lai īstenotu skolēnu finansiālās stimulēšanas ieceri. Apzināts, ka uz naudas balvu varētu pretendēt 22 pamatskolas beidzēji, bet uz stipendiju – 15 vidusskolēni. Protams, dzīve var ienest korekcijas, taču deputāte Sandra Daudziņa ir noskaņota optimistiski, ka nepieciešamības gadījumā tiks atrasti arī papildu līdzekļi. Pagaidām skolēnu stipendijām un naudas balvām budžetā ir ieplānoti 3200 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

absolvents

Nez kuram šī spožā ideja beidzot ir radusies? Sen jau vajadzēja....

pirms 4 gadiem, 2016.01.29 18:28

:)

gulbene rullē,ne?
citur jāmācās tādēļ,ka jāmācās,gulbenē tādēl,ka maksā?

pirms 4 gadiem, 2016.01.29 18:56

d

Labāk ir nekā kad tiek ''ražoti'' nariki, dolbojobi un citāda varza ne? ņaudētāj

pirms 4 gadiem, 2016.01.30 11:12

welcom

Ko tik neizdomā,lai piesaistītu vidusskolniekus un nebūtu jāslēdz skolas.

pirms 4 gadiem, 2016.01.29 19:44

skolnieks

iešu uz 2vidžu, tur var atzīmes labot!

pirms 4 gadiem, 2016.01.30 21:54

Vietējās ziņas