Plānošanas reģionu administrācijās atšķirīga pieeja nodarbināto atalgojuma politikai 5

Veicot revīziju plānošanas reģionos, Valsts kontrole konstatējusi, ka tajos ir atšķirīga pieeja atalgojuma politikas īstenošanā reģionu administrācijā nodarbinātajiem.

Četros no pieciem plānošanas reģioniem Attīstības padomes vadītājiem tiek maksāta atlīdzība, vienā plānošanas reģionā atalgojums tiek maksāts arī Attīstības padomes priekšsēdētāja vietniekam, bet vienā plānošanas reģionā atlīdzību izmaksā arī Attīstības padomes locekļiem, savukārt pārējos četros - amatpersonas savus pienākumus veic, nesaņemot samaksu.

Vienīgais reģions, kur Attīstības padomes vadība nesaņem atlīdzību, ir Zemgales plānošanas reģions, savukārt Vidzemes plānošanas reģionā atlīdzība tikusi izmaksāta arī padomes priekšsēdētāja vietniekam.

Plānošanas reģionu darbiniekiem ir noteikts arī būtiski atšķirīgs atalgojums. Tā atšķirības bijušas robežās no 35% līdz 80%. Piemēram, vienā plānošanas reģionā galvenajam grāmatvedim alga pirms nodokļu nomaksas ir 853 eiro, bet citā - 1536 eiro par pilnu slodzi.

Šāda situācija Valsts kontrolei radījusi pārliecību, ka valsts budžeta dotācija netiek izmantota mērķtiecīgi.

Valsts kontrole revīziju plānošanas reģionos veikusi par laika posmu no 2011.gada 1.janvāra līdz 2013.gada 30.jūnijam.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole pēc revīzijas plānošanas reģionos secinājusi, ka tie tikai tērē apjomīgus valsts budžeta līdzekļus, bet darbība tiek imitēta. Valsts kontrole uzskata, ka valsts pārvaldei vajadzētu pieņemt lēmumu, - vai šādi reģioni ir nepieciešami. Ja tos nolemj nelikvidēt, tad ir jāīsteno būtiski uzlabojumi.

Nikolajs Stepanovs: reģionus nopeļ nepelnīti

Veicot revīziju plānošanas reģionos par to funkciju izpildi, Valsts kontrole secinājusi, ka darbības nav jēgpilnas, tās tiek imitētas. To pagājušajā nedēļā žurnālistiem pavēstījusi valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Valsts ik gadu plānošanas reģioniem atvēl teju 19 miljonus eiro. Plānošanas reģioni tiem uzticētos uzdevumus mēģina pildīt, taču darbības tiek imitētas, uzskata valsts kontroliere.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, kurš ilgus gadus bijis Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs, bet pašlaik pilda vietnieka pienākumus, šādus E.Krūmiņas pārmetumus uzskata par nepelnītiem.


“Mans subjektīvais viedoklis – ja grib likvidēt, to var izdarīt arī ar Valsts kontroles rokām. Tas ir viens no instrumentiem. Lai tas tā būtu. Taču nedomāju, ka tas ir pareizākais ceļš. Nezin kāpēc neviens negrib pieminēt, cik miljonus eiro reģioni un pašvaldības ir piesaistījuši, realizējot dažādus projektus ar Eiropas Savienības fondu atbalstu,” saka N.Stepanovs.


Savukārt Valsts kontrolē ir pārliecināti, ka vainīgi ir robi normatīvajos aktos, kā arī nepietiekama uzraugošo iestāžu kontrole pār reģioniem. To nepietiekami darot gan Satiksmes ministrija, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Temīda

Stjopa, tu pat Gulbenes novadu nevari savest kārtībā, darbu imitē, un kur vēl paralēli tu vari būt par vietnieku uz pilnu slodzi. Vienlaicīgi divos amatos uz pilnu slodzi un abos saņem labu algu. Neko sev, iekārtojies uz tupo gulbeniešu, kuri balsoja, rēķina. Pat ar Caunīti neesi spējīgs tikt galā, kurš izblamēja Gulbeni pa visu Latviju!
Mēs katrs gribētu sēdēt vienlaicīgi divās valsts pārvaldes vietās un par to vēl algu saņemt, bet citi tajā pat laikā sēž bez darba. Stjopa, zini kaunu un izvēlies vienu, bet ne sēdi uz diviem krēsliem!

pirms 7 gadiem, 2014.02.11 18:53

gulbenietis

Mēs nekad vairs par Stepanovu nebalsosim! Viņš ir negodīgs, mantrausīgs, mantkārīgs resnulis, kurš grib sagrābt visu, nedomājot par cilvēkiem novadā.

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 10:55

referendums

Rīkojam referendumu lai Stepanovu deportētu uz Sibīriju, uz kurieni viņš grib dzelzceļu būvēt.

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 10:51

sdfg

Nu tadus nu tos ierednisus vecaki ir uzaudzinajusi-zagligus,meligus un alkatigus!tadus labos tikai kaps!

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 16:34

Vietējās ziņas