Pļaujmašīnas strādā uz pilnu klapi

Lauku ļaudis norāda, ka pašreiz laika apstākļi, lai vāktu sienu, ir ļoti labi
Pēc zemnieku novērojumiem, zāle šogad ir saņēmusies, tā ir biezāka un aug labāk nekā pērn, tāpēc problēmām ar sienu nevajadzētu būt. Viņi spriež, tas tāpēc, ka jūnijā ir bijis ievērojams nokrišņu daudzums.

Satrauc naudas trūkums

 

Dace Samsone no Litenes pagasta "Dzirkstelei" norāda, ka siena laiks ir pašā sākumā, jo iepriekš visu laiku lijis lietus. Sinoptiķi un laika vērotāji sola, ka laiks būs labs - tāds kā šīs nedēļas sākumā, bet laika apstākļi zemniekus šoreiz tik ļoti nesatrauc, kā naudas trūkums.


"Protams lēnām sākam vākt sienu, bet tagad lielākā grūtība pieniniekiem ir tāda, ka nav izmaksātas piena naudas. Tās ir aizkavējušās. Mēs nododam pienu "Preiļiem" un tikai pirms Jāņiem viņi samaksāja par februāra pirmo dekādi. Tagad cilvēki nezina, par ko traktoram bākā liet degvielu. Nezinām arī, kad ienāks nākošā piena nauda. Tā kā ir šausmīgs laiks. Tāpat jau cilvēki vēl cer, ka kaut kas mainīsies un negrib gotiņas likvidēt. Zinu, ka tagad cilvēki pēdējos iekrājumus liek lietā. Ir grūti," savu sāpi laikrakstam uztic D.Samsone.


Viņa domā, ka par vasaras pienu naudu saņemšot labi, ja ap Ziemassvētkiem.

"Barību katru gadu rullējam, bet tas pakalpojums ir par maksu, bet nav tādas naudas, ko samaksāt. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs sola, ka Latvijai diezgan drīz būšot tirgus ar Krieviju. Bet vai tas drīz nozīmē pēc mēneša, pusgada vai diviem gadiem, to jau nevar zināt. Cilvēki ir neziņā. Žēl, protams, būtu arī visu nolikvidēt, jo ir ieguldīta nauda. Esam izpildījuši prasības, poti, esam salikuši dzesētājus, sataisījuši piena māju. Strādāt ir viegli un patīkami, arī piens ir ļoti labs, bet neesi vairs īsti vajadzīgs. Tāda ir pašreizējā situācija. Bet tā kā ir sācies siena laiks, tad zinu, ka pļaujmašīnas katrā ziņā visiem jau vico!" stāsta D.Samsone.

 

Pašlaik pilnā sparā gatavo skābbarību

 

Gulbenes rajona Beļavas pagasta "Jaunpūriņu" saimniece Sniedze Puķīte stāsta, ka pašreiz tiek gatavota skābbarība, pēc tam ķeršoties klāt arī siena vākšanai. "Iepriekš lietus patraucēja. Pielijis jau arī ir diezgan. Siens būs, bet vai laika apstākļi būs labvēlīgi, par to grūti pateikt.

"Vajadzētu jau iestāties labam laikam, jo vasaras vēl nav bijis. Pavasarī likās, ka viss izkalst, bet pēdējo laiku jau nu stipri lija, bet tas, protams, arī deva savu labumu - zāle ir biezāka un labāk aug. Atliek vien cerēt uz labiem laika apstākļiem, jo tad arī barību izdosies sagatavot, bet ar naudām šogad ir grūtāk. Nevar tā uzreiz lielos daudzumos neko izdarīt, bet uz priekšu jau kaut ko darām," stāsta S.Puķīte.


Arī zemnieku saimniecībā "Andzēni" pašreiz notiek darbs pie skābbarības sagatavošanas. Lūcija Tilgase stāsta, ka viņu saimniecībā sētās zālāju platības ir ļoti labi saaugušas.

 

"Visi, kas var strādājām pie skābbarības bedres. Galvenais jau skābbarības bedrei, ka tik nokrišņi no gaisa nenāk, lai nav liekais mitrums. Arī tehnika visa strādā. Sienu sāksim vākt nedaudz vēlāk. Laika apstākļi arī pašreiz ir labi, lai varētu sākt sagatavot arī sienu," teic L.Tilgase.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas