Plēķu ūdenskrātuvi varētu atjaunot 2

Pagājušā gada aprīlī pavasara plūdu laikā Plēķu ūdenskrātuve, kas kolhoza laikos tika mākslīgi uzplūdināta un visiem bija labi zināma kā populāra peldvieta, pārraujot dambi, kas reizē kalpoja arī par ceļu, aiztecēja Tirzas upē. Šoruden šajā vietā ir notikuši sakārtošanas darbi.

Vietā, kur savulaik bija dambis un arī ceļš, tika ielikta caurteka un no dīķa klātnes, kā arī izskalotās zemes sastumts uzbērums, kas arī turpmāk varētu kalpot par ceļu, kas iet caur mežu un savieno šo vietu ar Gulbenes - Smiltenes šoseju.

 

 Galgauskas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Biezais stāsta, ka šie sakārtošanas darbi ir veikti ar ūdenskrātuves īpašnieku iniciatīvu, pagasta pārvalde piepalīdzējusi tikai ar padomu. "Pavasarī pašvaldība palīdzēs vēl arī izveidot ceļa klātni, lai pa šo ceļu varētu braukt arī ikdienā - pašreiz tur vēl braukt pāri nevar," norāda J.Biezais.

 

Kādreizējā dīķa vietā šobrīd ir niedrēm aizaugusi grava, kurai pa vidu tek neliels grāvis. Uz jautājumu, vai Plēķu dīķis kādreiz atkal varētu iegūt savu iepriekšējo izskatu, J.Biezais skaidro, ka tas varētu būt iespējams.

 

"Uzbērums ir sagatavots un izveidots tā, ka dīķi varētu arī atkal kādreiz uzplūdināt, taču, vai tā notiks, tas vēl nav zināms, - par to ir jāvienojas īpašniekiem. Ja īpašnieki vienosies par dīķa uzplūdināšanu, tiks veikts izmēģinājuma uzplūdinājums un pārbaude, tad arī redzēs, vai nākotnē šeit atkal varētu būt dīķis," saka J.Biezais.

 

Plēķu dīķis aiztecēja Tirzas upē pagājušā gada Lieldienu brīvdienās. Tas bija liels pārsteigums gan ūdenskrātuves īpašniekiem, kas dzīvo turpat līdzās, gan arī pārējiem novada iedzīvotājiem. Tiesa, šāds iznākums bija paredzams, jo dambja vieta jau bija sākusi brukt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vaards

Pirmo teikumu lasot, var izmezhgjiit smadzenes.

pirms 8 gadiem, 2011.12.09 11:04

Vietējās ziņas