Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plūdos cietušie pabalstu saņēmuši

Visām Gulbenes novada administratīvajā teritorijā deklarētajām plūdos cietušajām personām, kas ir lūgušas palīdzību, ir piešķirts vienreizējs pabalsts ārkārtas situācijā atbilstoši saistošo noteikumu par sociālo palīdzību un pašvaldības sociālajiem pabalstiem Gulbenes novadā nosacījumiem.

Par to informē novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne. Saistošie noteikumi nosaka, ka pabalstu ārkārtas situācijā (stihiska nelaime, krīzes situācija vai iepriekš neparedzami apstākļi) piešķir līdz vienai valstī noteiktajai minimālajai mēneša darba algai personai, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Gulbenes novadā.  

Jau rakstījām, ka Gulbenes novada dome no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lūgusi piešķirt 41 626,24 latus, lai varētu novērst plūdu sekas pašvaldības objektos.

 

Kā norāda S.Krišāne, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir akceptējusi līdzekļu piešķiršanu visu objektu, izņemot Ludza ezera, kas ir valsts publiskais ezers, dambja nostiprinājuma atjaunošanai. Šiem darbiem pašvaldība lūdza nedaudz vairāk nekā 1000 latu.

 

"Par līdzekļu piešķiršanu gan vēl tikai tiks lemts un līdzekļus varētu saņemt tikai jūlijā vai augustā, taču pārvaldēs tikmēr plūdu sekas jau tiek novērstas, citviet darbi tiks sākti tuvākajā laikā," saka S.Krišāne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas