Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plūdu dēļ iedzīvotājus vēl nav nepieciešams evakuēt

Sakarā ar to, ka Gulbenes novada upēs ceļas ūdens līmenis, šodien, 18.aprīlī, Gulbenes novada domē tika sasaukta novada Civilās aizsardzības komisijas sēde, kur tika pārrunāti gan izdarītie darbi, gan arī tie, kas vēl ir jāizdara, lai kritiskās situācijās varētu operatīvi rīkoties. Par to novada pašvaldības mājaslapā informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

Par iespējamo plūdu situāciju novadā informēja pašvaldību vadītāji.

 

Pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis informēja, ka Gulbenē pie vecās poliklīnikas uz Brīvības ielas sākuma posmu palu ūdeņi jau šodien varētu skaloties pāri.

 

„Šorīt vēl tika vērtēti pārējie iespējami kritiskie caurteku posmi pilsētā, taču šķiet, ka pagaidām situācija ir mierīga,” stāstīja A.Caunītis.

 

Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns informēja, ka Gaujā ledus vēl stāv, taču, ja tas tiks sadzīts kaudzēs, tad, protams, ka upes līmenis celsies. "Lejasciema pagasta iedzīvotājiem plūdu dēļ nevajadzētu ciest. Palu ūdeņi varētu skart vienīgi tiltu, kas ved uz estrādi," norāda M.Milns.

 

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis stāstīja, ka vakar vakarā tika slēgts pagasta autoceļš "Balvu ceļš - Rēzeknes ceļš", kur visā tā platumā palu ūdeņi ir izskalojuši aptuveni 1,5 metrus dziļu bedri. Iedzīvotājiem tas problēmas nesagādā, jo pie mājām iespējams piekļūt. Ūdens līmenis ir sasniedzis pagaidu tilta apakšējās konstrukcijas, taču pāri tiltam vēl neiet. „Manuprāt, Rēzeknes ceļa posms (aiz Lejasstradiem), kur notiek būvdarbi, pašreiz ir viskritiskākais - nav iespējams izbraukt. Naktī mašīnas bija iestigušas un vilkatas ārā," klāstīja J.Duļbinskis.

 

„Tirzas upē līmenis ceļas. Un celsies vēl, kad no mežiem sāks plūst ūdeņi, un arī tad, ja uzlīs lietus. Ir ūdens izskalojumi uz pašvaldības ceļiem, taču tie ir nelieli, un braukšanai netraucē. Uz valsts ceļa no Vecadulienas puses ir sabrukusi caurteka, līdz ar to iedzīvotājiem ir grūtības pārvietoties uz un no mājām. Diemžēl arī autoveikals šeit nevar piebraukt," informēja Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis.

 

Galgauskas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Biezais stāstīja, ka pašreiz sarežģīta situācija ir uz valsts ceļa „Galgauska-Ozolkalns". „Pa šo ceļu uz skolu tiek vesti bērni. Šo ceļa posmu vēl pārbraukt var, taču ar grūtībām. Iespējams, ka nāksies domāt par apvedceļiem," tā J.Biezais.

 

Savukārt Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš sacīja, ka Pededzes ūdeņi ir atstājuši krastus un appludinājuši apkārtni. Iedzīvotājiem, kas mitinās divās mājās ūdens tuvumā, vēl nav nepieciešama evakuācija.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis informēja, ka situācija novadā tiks kontrolēta. Iedzīvotāji droši var vērsties pēc palīdzības, ja tāda būs nepieciešama.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas