“Plus punkta” kioskos sadārdzina presi 1

Uzzinot par jaunumu, ir pircēji, kas atsakās no sava pirkuma, savukārt citi atmet ar roku un pērk
Tagad pircējiem "Plus punkta" tirdzniecības vietās ir jāpiemaksā pieci santīmi par katru iegādāto laikrakstu vai žurnālu, "Latloto" biļetēm un vairākām citām precēm.

Katram pircējam tiek izskaidrots Uzņēmums šo jauno maksājumu nosaucis par apkalpošanas maksu. Tāda šajos kioskos ieviesta kopš 19.maija.

 

"Plus punkta" Gulbenē pārdevēja Iluta "Dzirkstelei" stāsta, ka katram pircējam tiek izskaidrots, ka tagad papildus ir jāmaksā pieci santīmi. Šis jaunums tiek uztverts dažādi.

 

"Ir tādi, kas atsakās no pirkuma, jo ir daudz cilvēku, kas skaita katru santīmu, bet ir tādi, kas pērk. Cilvēks, piemēram, ir pieradis pirkt avīzi vienā konkrētā tirdzniecības vietā un pieraduma pēc to dara arī, lai gan tagad ir pieci santīmi klāt. Reizēm, protams, jāuzklausa cilvēku neapmierinātība, savukārt cits atmet ar roku un nopērk. Ir tādi, kas pasaka, ka tāpat ir jāiet uz lielveikalu pēc produktiem un pie reizes nopirks arī laikrakstu. Bet nav tā, ka šo piecu santīmu pēc pārdošanā būtu jūtams kritums," stāsta pārdevēja Iluta.

 

Piemaksa pirkumiem esot likumīga

"Plus punkta" tirdzniecības vadītājs Raitis Kvēps skaidro, ka apkalpošanas maksa piecu santīmu apmērā šobrīd ir ieviesta tikai piecām preču kategorijām, kurām piegādātāji ir noteikuši maksimālo pārdošanas cenu un kuru "Plus punkts" nevar ietekmēt: preses izdevumiem, "Latvijas Loto" biļetēm, "Mobilly", "Wallie Card" un "Bite" produktiem.


"Bija izveidojusies situācija, ka "Plus punkts" izplatīja iedzīvotājiem nozīmīgas preces un bija spiests par to vēl piemaksāt - pēc būtības mēs uz sava rēķina veicām sociālas funkcijas. Diemžēl ekonomiskā situācija, iedzīvotāju pirktspējas mazināšanās, preču īpašnieku nevēlēšanās mainīt izplatīšanas noteikumus un to pasliktināšana mūs piespieda pieņemt šādu nepopulāru lēmumu. Vienlaikus mēs aicinām izprast arī mūs - "Plus punkts" biznesa niša ir specifiska, mēs neesam lielveikals, kam, piemēram, preses pārdošana ir niecīga biznesa daļa. Mums preces ar maksimālo pārdošanas cenu veido ievērojamu apgrozījuma daļu, īpaši jau krīzes apstākļos, kad cilvēki veic mazāk impulsīvus pirkumus, pērkot tikai pašu nepieciešamāko," saka R.Kvēps.


Nacionālā ziņu aģentūra "Leta" ziņo, ka SIA "Plus punkts" apkalpošanas maksa piecu santīmu apmērā preses izdevumiem un citām precēm nav uzskatāma par Konkurences likuma pārkāpumu, tā biznesa portālam "Nozare.lv" stāstījusi Konkurences padomes vecākā referente sabiedrisko attiecību jautājumos Inita Kabanova.


Savukārt Latvijas Preses izdevēju asociācijas vadītājs Ivars Zariņš iepriekš šādu rīcību vērtēja negatīvi, norādot, ka neizdevīguma dēļ mazumtirdzniecības tīkli nedrīkst uzlikt savu uzcenojumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

333

Tas viens no panemeniem, ka izputinat savu biznesu, bet nu ta ir vinu darisana, ir blakus narvessena veikals, kur pat zurnalu var apskatit. Vienigi krieviski sakot - durnoj primer, zarazitelen. Galu gala zinas lasu interneta, zurnalus un gramatas mekleju turpat. Ja nu vienigi trapas kaukas interesants, tad nopirku tik un ta Narvesena. Tas plus punkts var iet garam ar savu piemaksu. Tik un ta izdevejs viniem maksa par preces pardosanu pat, ja ir noteikta cena.

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 09:30

Vietējās ziņas