Policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu dzīvokļu drošību; Gulbenes novadā šogad - astoņas zādzības 2

Policijas novērojumi liecina, ka zādzību skaits no mājokļiem palielinās rudens un ziemas mēnešos – novembrī, decembrī un janvārī. Tas saistīts ne vien ar tumšo laiku, bet arī ar gada nogales svētkiem, kad iedzīvotāji mājokli atstāj nepieskatītu vai vienkārši kļūst neuzmanīgāki.

Gulbenes iecirkņa apkalpojamā teritorijā 2020.gada 10 mēnešos reģistrētas 8 zādzības, 2019.gada 10 mēnešos - 10 zādzības. Par to informē VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Ieva Ploriņa.

“Kā liecina policijas prakse, tikai nelielu daļu no visām policijā reģistrētajām zādzībām no dzīvokļiem paveic mērķtiecīgi un profesionāli zagļi. Daudzos gadījumos zādzība bijusi veiksmīga tieši pašu īpašnieku vieglprātīgās attieksmes dēļ – neaizslēgtas dzīvokļu durvis, neaizvērti logi, balkoni, pārāk neizturīgas un vienkāršas dzīvokļa durvju slēdzenes,” uzsver I.Ploriņa.

Lai pasargātu savu mājokli, policija aicina ievērot drošības pasākumus. Pirms došanās prom no mājokļa vienmēr aizveriet logus, neatstājot tos vēdināšanas režīmā. Vēdināšanas režīmā atstāts logs vai balkona durvis ir vienkārši atspiežamas vaļā. Uz balkona nevajadzētu glabāt vērtīgas mantas – velosipēdus vai kādus citus braucamrīkus. Ja nav citas iespējas, tad šie transportlīdzekļi ir jāsaslēdz.

Pirms iešanas gulēt, vienmēr pārliecinieties, vai dzīvokļa durvis ir aizslēgtas. Zagļi nereti apstaigā kāpņutelpas, paraustot durvju rokturus, lai pārbaudītu, kuras durvis ir atstātas vaļā. Arī dienas laikā ir jāuzmanās, vai zaglim nav iespēja brīvi iekļūt dzīvoklī.

Ja mājās tiek uzglabāta nauda, dārglietas vai vērtīga elektrotehnika, ir vērts iegādāties kvalitatīvu seifu, kas jānostiprina tā, lai zādzības gadījumā to nevarētu aiznest.

Ja mājoklī ir ierīkotas drošības sistēmas – videonovērošana, signalizācija, vienmēr jārūpējas, lai šīs sistēmas atbilstoši strādātu. Dažkārt policija novēro, ka mājokļos, kuros ierīkota videonovērošana un izdarītas zādzības, videonovērošana tehnisku iemeslu dēļ nav darbojusies, līdz ar to tiek apgrūtināta noziegumu atklāšana un izmeklēšana.

Zagļiem zādzībai ērti apstākļi rodas arī tad, kad dzīvokļa saimnieki nolemj doties kādā ilgstošākā ceļojumā vai dzīvoklī nedzīvo pastāvīgi. Šādos gadījumos ļoti svarīgi ir uzturēt labas attiecības ar kaimiņiem un lūgt viņus uzraudzīt īpašumu. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka apmēram puse zādzību nav notikušas tādēļ, ka tās iztraucējuši kaimiņi.

Ļoti izplatītas ir zādzības, kuras izdarījušas tikko iepazītas personas alkohola lietošanas laikā. Zādzības fakts nereti tiek atklāts tikai nākamajā dienā, kad izgulēts alkohola reibums. Policija aicina būt uzmanīgiem ar svešām personām, kuras tiek ielaistas dzīvoklī ar mērķi kaut ko pārdot, noskaidrot vai arī kāda cita iemesla dēļ. Apdomājiet, vai ir nepieciešamība bez vajadzības atļaut svešām personām ienākt jūsu dzīvoklī. Saruna var notikt caur durvīm vai kāpņu telpā.

Aukstajā sezonā parūpējieties arī par sava vasaras īpašuma un tajā esošo mantu drošību. Visvairāk zādzību notiek īpašumos, kas atstāti ilgstoši bez pieskatīšanas laika posmā no novembra līdz aprīlim.

“Pamanot aizdomīgas personas un automašīnas, no kurām personas, iespējams, novēro svešus īpašumus, Valsts policija aicina nekavējoties ziņot likumsargiem pa tālruņa numuru 110!” saka I.Ploriņa.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Pārdomas

Skatos “CSI Miami” S.TV1 par policijas darbu Floridā ASV un sajūsminos par to, kā un ar kādu attieksmi /atdevi / profesionalitāti viņi dara savu darbu, par aprīkojumu un tehniskajām iespējām, par kādu LV policija var tikai sapņot un rodas jautājums, vispār pienāks tāds laiks, kad arī Latvijā - un Gulbenē!- policija t ā strādās?

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.19 19:54

Vietējās ziņas