Policija aicina lietot atstarotājus 3

Atstarojošu elementu lietošana neapgaismotos ceļa posmos var pasargāt no nelaimes
Mūsu novada iedzīvotāji, kas diennakts tumšajā laikā pārvietojas pa ielām un ceļiem, ir samērā apzinīgi un rūpējas par savu drošību.

Šonedēļ ar mērķi paskatīties, vai cilvēki rūpējas par savu drošību un diennakts tumšajā laikā lieto atstarotājus, tika rīkots ceļu policijas reids, kurā bija aicināti piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

 

Vēlā vakara stundā izbraucot Gulbenes ielas un arī tuvākos apkārtnes ceļus, "Dzirkstele" novēroja, ka atstarotājus lieto gan bērni, gan arī vecāka gadagājuma cilvēki, turklāt atstarotāji ir arī cilvēkiem, kas pārvietojas ne vien pa neapgaismotām vietām, bet arī pilsētā, kur apgaismojums ir.

 

Jāpiebilst gan, ka gadījās arī pa kādam izņēmumam, piemēram, kāds zēns pārvietojās bez atstarotāja neapgaismotā ceļa posmā Šķieneros. Ceļu policijas inspektori viņam uzdāvāja atstarotāju, lai turpmāk viņš būtu redzams.

 

Jābūt labi saredzamam

"Ik gadu rudenī palielinās to ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros cieš gājēji. Visbiežākais negadījumu iemesls ir tas, ka autovadītājs tumsā gājēju nav pamanījis. Vienīgā iespēja pasargāt sevi no nelaimes ir ceļu satiksmes noteikumu ievērošana un gaismu atstarojošo elementu izmantošana," norāda Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Valda Gibala.

 

"Īpaši svarīgi ir lietot atstarotājus ārpus pilsētas, kas autovadītājam ļauj laikus pamanīt tuvojošos gājēju. Jāņem vērā arī tas, ka atstarotājam ir jābūt labi saredzamam. Atstarotājs nevar būt pārāk mazs. Vislabāk pasargā apģērbā vai aksesuāros iestrādāti atstarotāji, atstarotāji - aproces. Turklāt atstarotājs ir arī pareizi jālieto - jāpiestiprina tas ķermeņa labajā pusē vietā, kas ir labi saskatāma autovadītājiem."

 

Izlīdzas ar brīdinājumu

Kārtības policijas biroja patruļpolicijas nodaļas satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts skaidro, ka, pārvietojoties pa apgaismotām vietām un pa trotuāriem, atstarotājs var arī nebūt, taču neapgaismotos posmos pilsētā un ārpus apdzīvotām vietām tas ir obligāti jālieto. Ja tas netiek ievērots, līdztekus administratīvā protokola noformēšanai var tikt piespriests arī naudas sods no 5 līdz 20 latiem.

 

"Parasti inspektori brīdina, izskaidrojot, ka atstarotāju lietošana tomēr ir nepieciešama, jo tādējādi var tikt pasargāta cilvēka dzīvību. Cilvēkiem tiek arī dāvināti atstarotāji," stāsta G.Pusts.

 

Viņš atklāj, ka tam, vai gājēji un velosipēdisti ievēro drošības pasākumus un lieto atstarotājus, policisti pievērsīs uzmanību gan ikdienas darbā, gan arī palaikam tiks rīkoti reidi, kuru laikā gan iecirkņu inspektori, gan arī ceļu policisti vēros, vai gājēji tumsā ir pamanāmi.

 

Mūsu rajonā, par laimi, pēdējā laikā negadījumu, kuros būtu cietuši gājēji, nav bijis, taču policisti vēlreiz cilvēkiem atgādina ievērot drošības pasākumus, tādējādi pasargājot savu dzīvību.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

driver

Varbut,ka vajadzetu loti stingri sodit tos kuri iet pa braucamo dalu ja blakus ir trotuars(Skieneros,Blaumana iela,Brivibas iela,Jaungulbenes centrs utt.),it seviski tumsa.

pirms 11 gadiem, 2009.10.11 14:31

Vietējās ziņas