Policija arī Gulbenē reģistrē telefonkrāpniecību 5

Valsts policija Vidzemes reģiona pārvalde atkārtoti vērš sabiedrības uzmanību joprojām īpaši aktuālam interneta krāpšanas veidam - investīciju ieguldīšanai apšaubāmās virtuālās interneta platformās. Pagājušajā nedēļā Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā reģistrēti divi gadījumi – Cēsīs un Gulbenē. Iedzīvotāji saņēma telefona zvanus no nezināmām personām, kuras sevi iepazīstināja kā “finanšu speciālistus” un krievu valodā piedāvāja palīdzību, lai investētu interneta platformā.

Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kuras sevi iepazīstina kā dažādu uzņēmumu finanšu brokerus vai arī dažādu citu arodu "finanšu speciālistus".

Tāpat Valsts policija atgādina iedzīvotājiem būt īpaši piesardzīgiem, rīkojoties ar saviem personas datiem, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datiem un citu personisku informāciju. Lai nepakļautu sevi krāpšanas riskam, nekādā gadījumā tos nedrīkst izpaust citām personām.

Jau iepriekš, 2019.gada 11. septembrī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa informēja sabiedrību par aktuālu interneta krāpšanas veidu - investīciju ieguldīšana apšaubāmās virtuālās interneta platformās. Septembrī Valsts policija ziņoja, ka šo neuzticamo virtuālo platformu darbību rezultātā, personas, kuras vērsušās policijā kopumā zaudējušas vairāk nekā 460 000 eiro. 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Acs

Pieskaitiet vēl vienu gadījumu Gulbenē. Arī es saņēmu zvanu no tikai krieviski runājošas sievietes, kura uzdevās par biržas brokeri no Pēterburgas. Atšuvu. Nelīdzēja - vakarā zvanīja vēlreiz. Uzklausīju un atšuvu. Solīja zvanīt pēc mēneša. Taču telefona numurs - Latvijas. Tā ka tiešām uzmanieties no šādiem “brokeriem”.

pirms gada, 2019.11.07 20:05

?

Un kur numurs? Dod taču iespēju pamēģināt laimi biržā arī citiem.... :D

pirms gada, 2019.11.07 20:17

Mogo

Kamēr ir aitas tikmēr ir cirpēji!!!
Veiksmi brokeriem tādi tādi urīna bomji jàcērp uz pilnu bāzi

pirms gada, 2019.11.08 05:56

Laba tēja>Mogo

Gadās ka "aitas"cērpjot-nocērpj sev pirkstus.Un tad viņi kļūst, kā tu saki par "ūrīna bomjie".Uzmanies.

pirms gada, 2019.11.08 10:18

....

1. Firmas kas ar to nodarbojas cilvēkus šādā veidā nemeklē. 2. Ja jau tādi naivie biznesmeņi paši vainīgi. Bija te viens arī manā pieredzē aktīvists, viens otram makaronus uz ausīm karinājām kādu laiciņu. 3. Ir tāds kantoris saucas CERT informējam uz epastu cert@cert.lv vai zvanam 67085888 nododam informāciju par numuru un laiku kad zvanijis, tālāk jau viņi bakstīs to uzlausto/negodprātīgo kantori lai šis protas. 4. Nu nevajag būt naiviem.

pirms gada, 2019.11.11 13:54

Vietējās ziņas