Policija atgādina: gājējiem diennakts tumšajā laikā jārūpējas par savu redzamību 11

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 66 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 8 ceļu satiksmes negadījumi, kur divos no gadījumiem trīs cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies divi automašīnu vadītāji. Noformēti 81 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 43 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.


Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā ceļu satiksmes negadījumos cietuši vairāki gājēji. Vakar ap pulksten 07:00 Smiltenes novadā, Smiltenes pagastā, kāds transportlīdzekļa vadītājs, vadot automašīnu, uzbrauca diviem gājējiem, kuri atradās uz ceļa braucamās daļas, bez jebkādiem atstarojošiem elementiem. Kopumā ceļu satiksmes negadījumos cietušas trīs personas, kuras nogādātas medicīnas iestādē.

Valsts policijas statistika uzskatāmi rāda, ka neredzamie gājēji ir problēma. Lai arī katru gadu tiek runāts par nepieciešamību būt labi pamanāmiem, aizvien ir cilvēki, kuri joprojām uzskata, ka viņi jebkurā situācijā un jebkurā diennakts laikā uz ceļa ir redzami. Līdzīgi grēko arī velo­braucēji, kuri rada vēl lielāku bīstamību, pārvietojoties pa ielām un ceļiem bez apgaismes ierīcēm un vēl tumšā apģērbā. Ceļu satiksmes negadījumu, kuros iesaistīti velosipēdisti, netrūkst arī gaišajos gadalaikos, tagad tas kļūst vēl aktuālāk.

Lai gan ceļu satiksmes noteikumos minēts, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, cilvēkiem ir priekšstats, ka uz pilsētu tas neattiecas. Tomēr vēršam uzmanību, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem jārūpējas par savu redzamību.

Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošie elementi vai vestes jau laikus signalizē vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs. Tāpat atgādinām gājējiem, šķērsojot ielu, pārliecināties, vai automašīnas vadītājs tevi redz un vai paspēs nobremzēt

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Gajeji

Man nav naudas lai nopirktu vesti lai policisti uzdavina.

pirms gada, 2020.01.30 14:19

kaarleens

Veste maksā tikai 1.58€. Puse no cigarešu paciņas!

pirms gada, 2020.01.30 15:42

kaarleens

Policijai atgādinu, atstarojoša apģērba valkāšana ir obligāts pasākums tumšajā diennakts laikā, pārvietojoties pa koplietošanas ceļiem, atbilstoši satiksmes noteikumiem. Tāpēc likumpārkāpēji ir jāķer un jāsoda! Pirms tie nav nobraukti! Tā jūs glābsiet "bojāgājēju" dzīvības. Vesti var nopirkt par 1.58€. Dzīvība ir daudz dārgāka!

pirms gada, 2020.01.30 15:40

kaarleens

Lieliski! Tad jau 1.58€ vari atlicināt, nav jāubago no valsts!

pirms gada, 2020.01.31 16:39

Gk

Tādas cenas par vēstī sen nav, visas virs 3 eiro, pat mazā bērnu

pirms gada, 2020.02.03 19:47

Gk

Un ja gribēs dzīvot, var pat ar telefonā ieslēgt gaismiņu, nu tie ir visiem

pirms gada, 2020.02.03 19:50

kaarleens

Tālruņa "gaismiņa" spīd tikai vienā virzienā un ir diezgan blāva! Bet veste atstaro gaismu no visām pusēm un ir redzama pat kilometra attālumā!

pirms gada, 2020.02.14 11:53

Jautājums

Ja saki A, tad saki arī tālāk B! Kur Gulbenē var nopirkt tādu vesti???????

pirms gada, 2020.02.04 19:42

veste

Gulbenē vestes ir "Akveduktā", droši vien arī "Mājai un dārzam" un citur. Nu gluži kā dūmu detektori :)

pirms gada, 2020.02.05 16:27

Vietējās ziņas