Policija: autovadītājam ir jāizvairās no peļķēm 7

“Tā kā šoziem visu laiku ir slapjš, es pati personīgi esmu apšļākta no galvas līdz kājām vismaz trīs reizes, turklāt pašā Gulbenes centrā, bet tikai vienu reizi autovadītājs man atvainojās. Kā jārīkojas? Vai drīkst nofilmēt auto numuru un vērsties policijā?” jautā lasītāja Elza. Atbild Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne: “Gājējam pēc apšļakstīšanas jāpieraksta auto numura zīme, pēc tam ir iespēja vērsties policijā. Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autovadītājam pēc iespējas ir jāizvairās no peļķēm vai jābrauc lēnāk, lai neapšļakstītu gājēju. To, cik daudzi autovadītāji ir sodīti vai brīdināti par gājēja apšļakstīšanu, policijā neuzskaita. Tāpat katra situācija ir jāizvērtē atsevišķi. Šādā gadījumā gājējs var vērsties policijā. Apšļakstītais cilvēks var arī ar civilprasību vērsties pret automašīnas vadītāju. Autovadītājam par gājēja apšļakstīšanu satiksmes noteikumos ir paredzēts brīdinājums vai sods līdz septiņiem eiro.”

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kaarleens

Un, cik ir sods par nesaredzamu numurzīmi lietainā laikā? Varbūt vienkāršāk un lētāk ir nemazgāt numuru.

pirms gada, 2020.02.26 23:12

Jānis.

Sataisiet ceļus un kanalizācijas sistēmu. Tad pat netīšami nevarēs apšļakstīt.

pirms gada, 2020.02.26 23:13

!!!

Tieši tā, jāsoda ceļinieki! Nav uz ielām jābūt peļķēm.

pirms gada, 2020.02.27 07:42

?

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne gan varēja uzrakstīt, kāds Ceļu satiksmes noteikumu punkts paredz, ka autovadītājam pēc iespējas ir jāizvairās no peļķēm vai jābrauc lēnāk, lai neapšļakstītu gājēju.................. Tāda punkta vispār nav noteikumos.

pirms gada, 2020.02.27 16:36

šoferis

Ūdens ir ceļa bedrēs,un nevar zināt cik dziļa bedre,un cik liels ūdens apjoms ir bedrē.Ar vienu ātrumu braucot var dažādi šļakstīties.

pirms gada, 2020.02.27 10:03

Ivars

Stubie menti. Musurs. Celus lai sataisa. Nodoklus maksajam. Kur ta nauda oligarhiem kabata. Nav kauna runat musuram.

pirms gada, 2020.02.27 11:28

Tad jau Gulbenē nedrīkst vispār braukt.Tur peļķes nav iespējams apbraukt,jo ir visur un visa ceļa garumā.

pirms gada, 2020.03.04 12:22

Vietējās ziņas