Policija brauc uz visiem izsaukumiem, kas ir viņu kompetencē 4

Šajā gadā policija pastiprināti pievērš uzmanību narkotiku apkarošanai. Uz šo un citu lasītāju jautājumiem, aktuālām problēmām, piemēram, kā Gulbenē norisinās cīņa ar nelegālā alkohola tirdzniecības vietām, "Dzirkstelei" atbildes sniedza Gulbenes policijas pārvaldes priekšnieks Dzintars Čerbakovs un viņa palīgs Gaidis Eglītis.

- Kādi pasākumi Gulbenē tiek veikti, lai cīnītos pret narkotikām?

 

Dz.Čerbakovs: - Šajā gadā jau ir uzsākti divi kriminālprocesi par narkotisko vielu glabāšanu. Pašlaik norisinās izmeklēšanas process. Ir sastādīti vairāki administratīvo pārkāpumu protokoli par narkotisko un psihotropo vielu glabāšanu, kā arī ir vairāki materiāli - analīžu paraugi, kas gaida ekspertu atzinumu, vai ir lietotas narkotiskās vielas vai ne. Konkrēti izdalīt vecuma grupu Gulbenē, kuri lieto narkotikas, nevar. Vecuma grupa ir diezgan plaša diapazona. Nepilngadīgie gan dotajā mirklī nav konstatēti. Gaidis Eglītis ir izveidojis jaunu prezentāciju skolēniem "Narkotikas - mīti unrealitāte". Viņš ar nepilngadīgo lietu inspekcijas darbiniekiem brauc un arī turpinās braukt uz skolām un runā par šo tēmu. Gulbenē narkotiku problēma vēl nav tik aktuāla. Gribu uzrunāt skolas vadību, ja viņi konstatē faktu, ka skolēniem ir narkotikas, tad nevajag to slēpt, bet gan ziņot. Jo ir skolu direktori, kuri ir metuši narkotiku devas tualetes podā, kaut gan vēl paši īsti nebija pārliecināti, vai tās bija narkotikas vai ne. Beigās izrādās, ka šīs narkotikas neslīkst, un direktors nezina, ko tālāk darīt. Šādā veidā,
slēpjot notikušo, problēma netiek risināta, jo ātrāk kaut ko uzzināsim, jo operatīvāk varēsim strādāt.

 

Gaidis Eglītis: - Mūsu rajonā vēl ir laba situācija. Ir jau lauku bērni, kuri vēlas līdzināties narkomāniem, jo viņiem ir pārprasts priekšstats par to, kas īsti ir narkomāns. Daži domā, ka būt narkomānam tas ir moderni.

 

(Plašāk interviju lasiet sestdienas, 5.aprīļa, drukātajā "Dzirkstelē".)

Pievieno komentāru

Komentāri 4

anonīms

Tiešām neticu,ka mūsu policijā strādā tādi nezinīši.Gimenēs ar šo drausmīgo nelaimi cīnās klusējot.Kuram gan gribas,lai pasaule uzzin par šo drausmīgo netikumu,kas ieved postā visu gimeni.Bet ir taču valsts vara,vai tad ne tā ,cienījamie ?Un netēlojiet!Jūsu gimenēs arī aug bērni.Un jūs varat būt droši ,ka viņus tas nekādā gadījumā neskars?

pirms 12 gadiem, 2008.04.05 21:44

alkahol

atveriet acis policistu kungi!! ši lieta aktuāla ir jau 2.gadus un vairāk..tas ka gulbene kaifo ir tāpat kā misjurova katru dienu ir pālī un tas viņai jau sejā ir redzams.maisi zem acīm un dulla galva..jus visi tur dzīvojat savā torbā un ni*** negribat darīt

pirms 12 gadiem, 2008.04.05 02:25

Vietējās ziņas