Policija brīdina: kamēr autovadītājs maina riepu, zagļi var apzagt automašīnu

Policija aicina autovadītājus uzmanīties no viltīgajiem zagļiem, kuri pārdur automašīnas riepu un brīdī, kad vadītājs to maina, nozog no automašīnas salona vērtīgākās personiskās mantas.

22.septembrī ap pulksten 16.30 Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Amatas novadā, Drabešu pagastā, uz autoceļa Rīga – Sigulda - Igaunijas robeža (Veclaicene), no automašīnas salona nozagta vīriešu rokas somiņa un dokumenti. Tika noskaidrots, ka vīrietis braucis pa autoceļu un pamanījis, ka viņa automašīnai ir bojāta riepa. Vadītājs apturējis automašīnu un pārliecinājies, ka riepa ir tukša un sācis to mainīt pret rezerves riepu. Pēc riepas nomaiņas vīrietis iesēdies atpakaļ automašīnā, taču konstatējis, ka automašīnas salonā nav viņa personisko mantu - ne somiņas, ne dokumentu. Policijā uzsākts kriminālprocess par zādzību no automašīnas un notiek izmeklēšana.

Zagļi ir izstrādājuši viltīgu shēmu, kā īstenot šāda veida nelikumīgās darbības. Sākumā zaglis novēro cilvēkus – pircējus pie bankām, lielveikaliem, novērtē, vai cilvēks uz doto brīdi ir viens un vai ir labi situēts. Noziedznieks vēlāk pārdur nolūkotā autovadītāja transportlīdzekļa riepu – visbiežāk aizmugurējo riepu vadītāja pusē. Šādi zagļi rīkojas, lai no ceļa nomales puses nemanāmi varētu veikt zādzību. Tad noziedznieki seko vadītājam un, kad tas ir pamanījis automašīnas bojājumus un mēģina tos novērst, apzog salonu. Zagļi rīkojas tik veikli un uzmanīgi, ka nereti autovadītājs sākumā pat nepamana, ka viņam ir pazudušas personiskās mantas. Taču, kad cietušais atklāj personisko mantu pazušanu, viņš nereti neiedomājas, ka zādzība varētu būt saistīta ar bojāto riepu.

Valsts policija aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un gadījumos, kad automašīnai ir radušies bojājumi, veicot to novēršanu, neatstāt personiskās mantas bez uzraudzības. Policisti iesaka aizslēgt automašīnas durvis pat tad, ja vadītājs atrodas netālu no savas automašīnas.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas