Policija lielu pārmaiņu priekšā 4

Tiks izveidotas piecas reģionālas policijas pārvaldes, Vidzemes reģiona policijas pārvalde atradīsies Valmierā
Nesen Valmierā notika policijas darbinieku sanāksme, kurā tika spriests par gaidāmo Valsts policijas reģionālo reformu.

Īstenojot Valsts policijas reģionālo reformu, ir plānots izveidot piecas reģionālās pārvaldes - Kurzemes reģiona policijas pārvaldi Liepājā, Zemgales rajona policijas pārvaldi Jelgavā, Vidzemes reģiona policijas pārvaldi Valmierā, Latgales reģiona policijas pārvaldi Daugavpilī, bet Rīgas reģiona policijas pārvaldi galvaspilsētā.

 

Samazinās apmēram 15 darbiniekus

 

Vidzemes reģiona policijas pārvalde sāks darboties ar 1.septembri. Par Vidzemes reģiona policijas pārvaldes priekšnieku izraudzīts līdzšinējais Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Prevencijas biroja priekšnieks - Imants Mitrošenko. Gulbenes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bašķers informē, ka Valmieras reģiona policijas pārvalde sīkāk iedalīsies iecirkņos.

 

"Pirmās kategorijas iecirkņi būs lielajās pilsētās - Valmierā un Cēsīs. Mazākās pilsētās kā Gulbene, Alūksne, Valka būs otrās kategorijas iecirkņi. Varētu veidoties arī trešās kategorijas iecirkņi," stāsta P.Bašķers, piebilstot, ka viss pašreiz vēl ir tapšanas stadijā.

 

"Kad biju sanāksmē, tika teikts, ka Vidzemes reģionā kopumā tiks samazinātas vairāk nekā 100 policijas darbinieku štata vietas. Sākotnēji Gulbenes policijas pārvaldei tika teikts krietni lielāks skaits, taču šobrīd šis skaits ir samazināts līdz 15 darbiniekiem - tas noskaidrojās otrdien sarunā ar reģionālo priekšnieku. Protams, kamēr viss tiks reorganizēts, pilnīgas skaidrības nebūs. Ar 1.jūliju šīs reģionālās pārvaldes ir sāktas veidot, bet reāli darboties tās sāks 1.septembrī un līdz šim laikam var notikt arī dažādas būtiskas izmaiņas. Šīs cipars - 15 darbinieki - vēl var arī mainīties gan uz augšu, gan uz leju," saka policijas priekšnieks.

 

Visi dienesti funkcionēs

 

P.Bašķers norāda, ka visi dienesti turpinās funkcionēt, taču atsevišķi dienesti būs pa tiešo pakļauti reģiona vadībai.

 

"Iespējams, ka veidosies ceļu policijas rota. Darbinieki varētu atrasties šeit uz vietas, bet būs reģiona pakļautībā. Varētu būt, ka tiks apvienotas Kriminālpolicijas 1. un 2.nodaļa - kriminālizmeklētāji un izziņas dienests. Vidzemes reģionā ir paredzēts likvidēt divus īslaicīgās aizturēšanas izolatorus, Gulbenē izolators paliks. Tur, kur paliks izolatori, attiecīgi paliks arī dežūrdaļas, taču jāņem vērā, ka tās ir tikai pirmās sarunas. Lielāka konkrētība varētu būt pēc mēneša," vērtē P.Bašķers.

 

"Esam lielu pārmaiņu priekšā. Pašreiz ir grūti pateikt, vai pēc reformas būs labāk vai sliktāk. Reformas tiek veiktas visur valstī, ar to ir jārēķinās. Šobrīd gan vēl viss notiek pa vecam. Ja štati tiks mazināti, tas notiks ar 1.septembri."

 

Valsts policijas priekšnieks Valdis Voins jau iepriekš tika solījis, ka reformas gaitā iedzīvotāji necietīs un policija nodrošinās visus pakalpojumus pašreizējā līmenī. Kā viens no ieguvumiem būšot administratīvā aparāta samazināšana, kas tiks bāzēta vienā reģiona centrā. Reforma palīdzēšot daudz racionālāk izmantot policijas spēkus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vērotājs

lai arī visi bļauj ka policisti tādi un šādi, bet domāju ka vairums piekritīs (varbūt ne konkrētie lasītāji) ka policijas darbinieku skaitu samazināt nevajag, nereti pat pietrūkst policistu lai uzturētu kārtību..tepat Gulbene ir labs piemērs..... gandrī cik te dzīvoju, nēsu jutis policijas darbību..uz ielām vienkārši ir patvaļa....sados pa purnu 5 urlas, un tad vel paveiksies ja uzņemšana nebūs slēgta... vienīgās reizes kad esmu bijis kontaktā ar policiju gulbenē, tas ir bijis tikai tad kad es tiku par k-ko sodīts..... tātad...reformas iet nepareizā virzienā..... vajag uzlabot policijas darba kvalitāti ar esošajiem spēkiem, nevis samazināt jau tā pēc skata neesošo gulbenes policiju....

pirms 11 gadiem, 2009.07.09 09:43

godīgais

laba vēsts,būs tīrāks gaiss plsētā

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 21:04

Polman

Tādi dienesti kā kriminālizmeklētāji un izziņas dienests vispār nepastāv.
Nekompetents reformas izklāsts.
Tādēļ arī rodas baumas utt.

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 19:06

Vietējās ziņas