Policija: sadursmes ar meža dzīvniekiem notiek arvien biežāk 6

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona apkalpojamā teritorijā reģistrēti 35 ceļu satiksmes negadījumi, tai skaitā 12 ceļu satiksmes negadījumos notikusi transportlīdzekļa sadursme ar meža dzīvniekiem.

Gandrīz visi negadījumi notikuši diennakts tumšajā laikā – vai nu agrā rīta stundā vai arī vēlu vakarā, naktī. Šobrīd sadursmju skaits ar dzīvniekiem palielinās. Autovadītājiem jābūt vērīgiem uz ceļa, jo meža dzīvnieku uzvedība nav paredzama. Iespēja, ka jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks, pastāv visā valsts teritorijā, it īpaši mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem.

Valsts policija atgādina, ka pēc sadursmes ar dzīvnieku automašīnas vadītājs nedrīkst pamest notikuma vietu, par sadursmi obligāti jāinformē Valsts policija, kas norādīs, kā rīkoties tālāk, un informēs Valsts meža dienestu.

Latvijas administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par notikuma vietas atstāšanu un neziņošanu atbildīgajām institūcijām auto vadītājam var piemērot naudas sodu no 70 līdz pat 700 eiro, kā arī atņemt autovadītāja apliecību uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem.

Autovadītājs drīkst pamest negadījuma vietu tikai tādā gadījumā, ja dzīvnieks pēc sadursmes nav nopietni cietis, ir aizskrējis un ja transportlīdzeklim sadursmes rezultātā nav radīti bojājumi, kuri liedz transportlīdzeklim piedalīties ceļu satiksmē.
Tāpat nav atļauta arī traumētā vai mirušā dzīvnieka piesavināšanās – tas ir Medību likuma pārkāpums, par ko var tikt piemērots naudas sods līdz pat 350 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

šos meža džihādistus rūpīgāk uzskaitīt, vai arī gar ceļiem salikt žogus

pirms gada, 2019.10.14 14:50

sienadrudzis

Vidzeme 12,Kurzeme 14,un vēl jau ir Latgale,Zemgale-tas viss tikai nedēļas nogalē.Vai nav par traku,ka meža lopi ganās pa autoceļiem apdraudot cilvēku dzīvības,par materiālajiem zaudējumiem nemaz nerunājot.Administratīvais likums tā kā būtu skaidrs,bet kur tad paliek mežinieku,ceļinieku un zaļo bļāvēju atbildība?

pirms gada, 2019.10.14 19:34

Uno

Kur redzi mežu ...dzīvniekiem mājas pamazām tiek atņemtas. Kur brauc tik redz krautuves ceļa malās vai kailcirtes. Brīnamies,ka dzīvnieki pa ceļiem staigā.

pirms gada, 2019.10.14 19:53

Jggkb

Valsts varēja pa lielceļu malām pārvilkt sētas ka citas valstis kā piemēram Lietuvā un līdz ar to būtu mazāk risku sadurties ar meža dzīvniekiem i mazāk problēmu būtu ļoti vienkarsi

pirms gada, 2019.10.15 01:33

!!!

Mums tak jāceļ žogs uz Krievijas robežas, citiem žogiem nauda nepaliek!

pirms gada, 2019.10.15 14:40

Acs

Problēmu atrisinās tikai žogs. Varbūt naudu tam izdotos piesaistīt no ES?

pirms gada, 2019.10.16 19:22

Vietējās ziņas