Policijā secina: jaunieši ir kļuvuši nežēlīgāki un nemāk savstarpēji komunicēt

Devītklasnieki pagājušajās brīvdienās svinēja izlaidumus. Šoreiz mūsu rajona skolās kopumā svinēšanas noritējušas mierīgi, tomēr pāris skolās policijas darbinieku palīdzība ir bijusi nepieciešama.

Gulbenes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Pēteris Timofejevs atzīst, ka galvenā problēma ir alkohola lietošana, kuras dēļ pēc tam arī izceļas dažādas nekārtības. "Šī problēma ir aktuāla jau vairākus gadus. Es neko nesaku - var jau lietot, tikai ar mēru, turklāt pēc tam ir jāmāk nodrošināt kārtība. Manuprāt, visreālākā iespēja, kā skolām cīnīties ar šo problēmu, ir organizēt slēgtos vakarus," iesaka P.Timofejevs. Gulbenes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja vecākā inspektore Anda Pilmane arī piekrīt šim risinājumam."Pasākumā nevajadzētu ielaist dzērušus cilvēkus, kaut vai tas ir arī pats gaviļnieks. Ja viņš ir dzēris, lai iet mājās vai svinības turpina citur," spriež A.Pilmane.

 

Nogādā policijā

 

"Tā vien šķiet, ka mēs, policisti, esam tāds kā bieds, taču mēs neesam represīvā iestāde," saka P.Timofejevs. "Ir neizprotami, kāpēc citviet māk nodrošināt kārtību, bet Latvijā neprot. Man šķiet, tas ir tikai tāpēc, ka mums daudz svarīgāka ir nauda. Pasākuma rīkotājiem ir svarīgāki ieņēmumi, tādēļ netiek šķirots neviens pasākuma apmeklētājs. Arī tirdzniecības vietas grēko, pārdodot jauniešiem līdz 18 gadu vecumam alkoholu," ir pārliecināta A.Pilmane. Nav vairs retums, ka dažādos pasākumos tiek lietotas arī narkotikas. "Arī šādi protokoli tiek sastādīti. Jaunieši zina, kur narkotiskās vielas var dabūt, un daudziem tās gribas izmēģināt uz savas ādas," secina P.Timofejevs.

 

Ja policijas darbinieki aiztur jaunieti, kas ir stiprā alkohola reibumā, turklāt viņam ir manāmas arī saindēšanās pazīmes, jaunietis tiek vests uz slimnīcu, kur tiek sniegta medicīniskā palīdzība. Ja tā nav nepieciešama, viņš tiek nogādāts policijā. Tur nonāk arī tie jaunieši līdz 16 gadu vecumam, kas tiek aizturēti, vēlu vakaros klaiņojot pa ielām. Viņiem pakaļ tiek aicināti vecāki. Jaunieši, kas ir vecāki par 16 gadiem, atbildību uzņemas paši.

 

Kaujas arī meitenes

 

P.Timofejevs atklāj, ka nepilngadīgo lietu inspektoru kabineti katru dienu ir pilni ar jauniešiem. "Turklāt ar katru gadu šī situācija arvien pasliktinās. Apkārt valda visatļautība. Bērni zina tikai savas tiesības, bet aizmirst par pienākumiem," vērtē P.Timofejevs.

 

"Ļoti daudz tiek aizturēti jaunieši alkohola reibumā, taču arvien vairāk saskaramies arī ar huligāniskām rīcībām. Jaunieši bieži vien izkaujas, kaujas arī meitenes, turklāt ļoti spēcīgi. Man šķiet, ka bērni vairs nemāk savstarpēji komunicēt, viņi ir kļuvuši nežēlīgāki. Savukārt pieaugušie ir vienaldzīgi pret notiekošo, viņi labāk izvēlas apiet ar līkumu," spriež A.Pilmane. "Arī vecākiem ir jāsaprot, ka viņu pienākums nav tikai bērnu laist pasaulē, bet viņš ir arī jāaudzina, to nevar izdarīt skola vai policija, tas arī viņiem nav jādara. Taču diemžēl mums ikdienā nākas sastādīt ļoti daudz administratīvo protokolu arī par vecāku pienākumu nepildīšanu, tādēļ arī jaunieši dara, ko vēlas," secina P.Timofejevs.

 

Uzziņai

 

Šā gada pirmajos trīs mēnešos kriminālnoziegumus izdarījuši 42 jaunieši. Klaiņojuši, lietojuši alkoholu, narkotikas un citas apreibinošas vielas - 74 jaunieši, no tiem 43 ir zēni, 31 meitene.


Administratīvo pārkāpumu protokoli uz šo brīdi sastādīti 100 jauniešiem. Pirmajos trīs mēnešos protokols par alkohola lietošanu sastādīts 15 jauniešiem, par sīko huligānismu - 9 jauniešiem, par nepakļaušanos policijas darbiniekiem - 2 jauniešiem.


Vecākiem sastādīti 26 protokoli, 1 gadījumā protokols vecākiem sastādīts par bērna iesaistīšanu alkohola lietošanā.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas