Policija turpina skaidrot, kas palaidis baumas par "Swedbank" 10

Policija turpina pārbaudīt, ka palaidis baumas par "Swedbank" finanšu grūtībām, līdz ar ko cilvēki aktīvi brīvdienās ņēma ārā naudu no bankas, pirmdien Latvijas Radio intervijā sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

 

Viņš sacīja, ka pašreiz Drošības policija ir uzsākusi pārbaudi, un pirmdien Vasts policijas un Drošības policijas darbinieki tiksies un pārrunās situāciju ar baumu izplatīšanu, kā arī vērtēs, vai šajā konkrētajā gadījumā ir saskatāms nozieguma sastāvs. Ķuzis sacīja, ka tas, vai baumu izplatīšanai piemēros nozieguma statusu, būs atkarīgs no tā, kas un ar kādiem motīviem baumas izplatījis. No baumu izplatītāju motīva arī atkarīgs sods - tas iespējams no kriminālpārkāpuma līdz smagam noziegumam, sacīja Ķuzis.

Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa pirmdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" teica, ka Drošības policijai ir vairākas versijas par baumu izplatību. "Tās vēl tiks pārbaudītas un apstrādātas. Ir vairākas versijas, kuras pašlaik ir pārbaudē," teica Apse-Krūmiņa.

Viņa atzina, ka baumas var būt izplatītas arī neapzināti. "Jebkuras kļūmes un nepārdomāta rīcība var izraisīt baumas un arī šajā gadījumā tā izskatas," piebilda Drošības policijas priekšnieka palīdze. Viņa norādīja, ka policija meklēs baumu pirmavotu, taču arī par baumu tālāku izplatīšanu var sodīt.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka no piektdienas, 9.decembra, "Swedbank" klienti pastiprināti izņem naudu no bankas, reaģējot uz baumām par bankas darbības problēmām Zviedrijā un Igaunijā. Arī svētdien pie "Swedbank" bankomātiem izveidojās garas rindas daudzās Latvijas vietās.

Bankas preses sekretāre Kristīne Jakubovska savukārt uzsvēra, ka runām par "Swedbank" darbību Zviedrijā un Igaunijā, kas izplatās Latvijā, nav pamata un banka Zviedrijā, kā arī Igaunijā, strādā kā parasti.

"Swedbank" stabilitāti apliecināja arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Brazovskis, kā arī Zviedrijas banku uzraudzības institūcijas pārstāvis Uldis Cērps. Pēc viņa teiktā, visas četras lielās sistēmiski svarīgās Zviedrijas bankas, tostarp "Swedbank", ir pietiekami labi kapitalizētas un to finanšu stāvoklis ir stabils.

"Sistēmiski svarīgās bankas Zviedrijā tiek atbilstoši uzraudzītas, to kapitāla situācija ir atbilstoša," viņš sacīja, uzsverot, ka "Swedbank" ir stabila banka un spēj tikt galā ar vēl smagāku ekonomisko situāciju, nekā pašlaik ir Zviedrijā.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Gulbis

Tieši tā AIZŅĒMĀS. Līdz ko garantiju fondā bankas atkal sāks ieskaitīt naudu, parāds Valsts kasei tiks atdots. Nav ko uztraukties.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 20:10

..

Ja .nem vērāto,ka lai nodršinātu garantētās summas izmaksa Krājbankas klientiem ,naudas nepietika ,aizņēmas no Valsts kases,tad cilvēkiem nav drošības sajūtas,ka jebkādu problēmu gadijumā varēs naudu saņemt,tādēļ arī ir ažiotāža

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 16:49

Gulbis

Man šinī bankā ir zināms naudas daudzums, bet es nesatraucos, jo valsts garantē 100'000 eiro atgūšanu, banksa bankrota gadījumā. Tā kā man, un es domāju, ka arī lielākajai daļai šīs panikas pārņemto cilvēku, tik lielas naudas nav, tad es neuztraucos par saviem līdzekļiem.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 14:52

Martas tante

Lasiju,ka tā Vienota Latvija savulaik cīnijusies par kononova-partizāna attaisnošanu... Un Ventspilī un Jelgavā pirmie atbalsti'tāji šim eksperimentam par nabadziģu ,satricinātu tautu.Izdevās...

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 13:22

zaķis

Vakar no Swedbankas izņemti 10 miljoni latu (www.tvnet.lv) - tieši tā mēs arī novedīsim banku pie bankrota!! un tad visi atkal runās, ka redz teica, ka nav pamata par ko uztraukties, bet tomēr banka bankrotēja, neviens jau nepadomās, ka paši vien esam vainīgi.
Tak domājiet ar galvu, mīļie cilvēki!

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 13:14

Latišs

Atkal krievi vainiģi :) , istais aitu bars :):):)

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 12:40

Jau noskaidrots,ka tie ķertie ir kaut kāda krievu jauniešu organizācija Vienota Latvija.Ar Li'deri E.Svatkovu priekšgalā. jaunie akti'visti no 5.kolonas Latvijā šo akciju uzsākuši jau 7.decembri'....

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 11:51

re Gulbis

Tev droš vien Swedā nestāv sūri grūti nopelnīts latiņš, ja tik vienkārši runā.. pirms pāris nedēļām arī visi skaļā balsī kliedz, aitu bars nomierinieties, Krājbankā viss ir kārtībā, uztraukumam nav pamata.. un kas no tā visa sanāca...

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 10:38

Gulbis

Latvieši tomēr ir aitu bars, kuru var viegli vadīt un kontrolēt.
Loģiski domājot, nevaru iedomāties, ka banka, kas 2011. gada 9 mēnešos nopelnījusi gandrīz 80 miljonus latu pēkšņi bankrotētu un mātes banka Zviedrijā tai nepalīdzētu.

pirms 8 gadiem, 2011.12.12 10:31

Vietējās ziņas