Poligonā atkritumus liek vest atpakaļ 7

„Pats aizvedu sadzīves atkritumus uz to apglabāšanas poligonu Litenē, bet tiku sūtīts ar visiem atkritumiem atpakaļ. Man norādīja, ka nešķirotus atkritumus nepieņem, ka tos personīgi nav paredzēts vest,” stāsta vīrietis.

Poligonā paskaidrots, ka Gulbenes pilsētā šim nolūkam ir atkritumu konteineri. Uz ko vīrietis atbildējis, ka tādā gadījumā daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji būs neapmierināti, ja viens cilvēks piepildīs visu konteineru. „Es neprasīju, lai atkritumus pieņem par brīvu. Biju gatavs samaksāt, bet arī tā nepiekrita. Man tika ieteikts īrēt lielo konteineru, bet tas maksā ļoti dārgi. Pašam atkritumu atvešana būtu salīdzinoši daudz lētāka,” spriež vīrietis, kurš Gulbenē dzīvo daudzdzīvokļu mājā, tāpēc esot noslēgts līgums ar SIA „Alba” par atkritumu apsaimniekošanu.

Atbilstoši noteikumiem


Ar radušos situāciju iepazinies arī SIA „AP Kaudzītes” valdes loceklis Aldis Amantovs, kurš interesējās, vai konkrētajai personai ir noslēgts līgums par atkritumu apsaimniekošanu ar SIA „Alba”.


„Noskaidroju, ka atvestajā kravā nekas tik liels, ko nevarētu iemest pilsētā izvietotajā atkritumu konteinerā, nav bijis. Uz poligonu paši var vest tikai tos atkritumus, ko nav iespējams ielikt konteinerā. Sadzīves atkritumus, kas rodas katru dienu, cilvēki paši uz poligonu vest nedrīkst. Par šo atkritumu aizvešanu ir jāslēdz līgums ar novadā esošo sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kas tos savāks. Tā ir SIA „Alba” vai arī ZAAO. Poligona darbinieki konkrētajā gadījumā ir rīkojušies atbilstoši noteikumiem,” norāda A.Amantovs.


Viņš piebilst, ka problēmas visbiežāk rodoties tiem cilvēkiem, kuri nevēloties slēgt līgumu ar „Albu” par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. „Šobrīd notiek iepirkums par atkritumu apsaimniekošanu. Apsaimniekotājs rēķinās ar to cilvēku daudzumu, kam ir slēgti līgumi,” pauž A.Amantovs.


Tikai lielgabarīta


Lielgabarīta atkritumus, piemēram, gultas, skapjus, ledusskapjus un citu gan var vest paši iedzīvotāji uz poligonu. „Par to atvešanu ir tikai attiecīgi jāsamaksā. Šādos gadījumos nevienu atpakaļ nesūtām. Uz poligonu cilvēki paši var vest arī būvniecības atkritumus, riepas un šīferi. Tad krava tiek nosvērta un attiecīgi aprēķināta maksa. Ar to iespējams iepazīties SIA „AP Kaudzītes” interneta mājas lapā,” stāsta A.Amantovs.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

aaa

Tur jau ņem tikai tiem privātajiem atkritumu ,kas ar amantovu iepriekš sarunā

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 11:18

:)

Visu laiku domāju kā lai tiek vaļā no vecajām riepām. Tagad sapratu - konteiners.

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 12:49

Jānis

Vērots,ka pilsētnieki atkritumus nešķiro, uzskatot to par lielu slogu.

pirms 7 gadiem, 2014.04.07 19:29

trakums

Absurds, cilvēks aizved atkritumus, grib par tiem samaksāt, bet jāved atpakaļ. Kur? UZ MEŽU VAI KĀDU GRĀVI! Tikai tāpēc, ka vedamā mašīna nav Albas? Kāpēc mūs spiež maksāt dārgāk, lai tikai Alba varētu nopelnīt? Paša vestie atkritumi maksā stipri lētāk!

pirms 7 gadiem, 2014.04.08 06:45

Vedu pats

Dzīvoju laukos. Pa gadu sakrāju visāda gabarīta atkritumus- viena kārtīga piekabe. Kāpēc nevaru aizvest, samaksāt un atdot? kāpēc man ir jāuztur kaut kāds apsaimniekošanas uzņēmums, kura pakalpojumi ir nesamērīgi dārgi?

pirms 7 gadiem, 2014.04.08 07:07

xrenvam

Uz Kaudzītēm paši parasti ved naktī, izgāž turpat pie vārtiem.

pirms 7 gadiem, 2014.04.09 20:03

Jokupēteris

tad jau labāk pie Stepanova vai "Albas " vārtiem, sanāks lētāk!:):)

pirms 6 gadiem, 2014.08.23 19:27

Vietējās ziņas