Popularizēs velotūrismu

Velotūrisms Latvijā kļūst arvien populārāks. Gulbenes rajona padome kopā ar citām Latvijas pašvaldībām ir iesaistījušās Latvijas - Igaunijas pārrobežu sadarbības programmas projektā, kura laikā paredzēts izveidot kopīgus velomaršrutus Vidzemē un Dienvidigaunijā ar nepieciešamo infrastruktūru.

Projektā "Dodies velobraucienā caur Vidzemi un Dienvidigauniju" no Gulbenes rajona piedalās Druvienas, Tirzas, Galgauskas, Beļavas, Stradu, Stāmerienas, Lejasciema, Rankas, Lizuma pašvaldības un pilsēta.

"Projekta laikā mūsu rajonā jau šovasar tiks uzstādītas 22 vienpusējās un 28 divpusējās velonorādes, 14 lielie informatīvie stendi ar kartēm un maršrutiem. Tiks izveidotas gan 2 lielās, gan arī 14 mazās velonovietnes. Līdzās tām tiks uzstādīti informācijas stendi ar tuvākajiem maršrutiem un apskates objektiem. Tiks izveidotas arī divas atpūtas vietas pilsētas robežās un viena stāvvietā pie Tirzas upes tilta uz Gulbenes - Smiltenes šosejas," stāsta projekta koordinatore Gulbenes rajonā Daiga Gargurne.

Ir paredzēts izdot arī rokasgrāmatu par velotūrismu, kā arī velomaršrutu brošūras vairākās valodās. Tūrisma speciālisti piedalīsies dažādās tūrisma izstādēs, tiks organizēts velomaratons, kā arī dažādas citas aktivitātes, taču nav paredzēts būvēt jaunus veloceliņus. "Protams, mums arī būtu nepieciešami veloceliņi un labāki velomaršruti, taču katra pašvaldība skatījās, kas tai ir vairāk nepieciešams, tika vērtētas arī budžeta iespējas," piebilst D.Gargurne.

Projekts ilgs 18 mēnešus. Kopējais tā budžets ir vairāk nekā miljons eiro. Projekta realizācijai tiks izmantota Eiropas Savienības struktūrfondu nauda. Gulbenes rajons projektā iegūs finansējumu 104 120 eiro apmērā, no kuriem 85 procentus jeb 88 502 eiro segs Latvijas - Igaunijas programma, 5 procentus jeb 5206 eiro segs Latvijas valsts, savukārt Gulbenes rajona līdzfinansējums būs 10 procenti jeb 10 412 eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas