Pošas ekskursijā uz Preiļu novadu

Gulbenes novada lauksaimnieki 17.augustā dosies kārtējā pieredzes apmaiņas braucienā uz Preiļu novadu. Gulbenes Lauksaimnieku biedrības konsultante Mudīte Motivāne informē, ka šoreiz braukt tīkotāju ir daudz, tāpēc šim braucienam pieteikties vairs nav iespējams.

Šoreiz maršrutā pirmais apskates objekts būs Silvijas Pastares zemnieku saimniecība "Melderi" Saukas pagastā, kur saimnieki lielā platībā audzē zemenes, ir iekārtojuši ābeļdārzu un nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību.

 

To, kā sokas Janīnai Kursītei, kura arī audzē zemenes, kā arī dažādus krāšņumaugus, būs iespējams vērot Višķu pagastā. Savukārt Riebiņu pagastā SIA "Dārznieks 96" vadītājs Ēvalds Daukšts izrādīs plašās siltumnīcas, kurās šobrīd krāšņi zied dažādi ziedi.

 

Aizkalnes pagastā brauciena dalībnieki viesosies Staņislava Geida "Sapņu namiņā", kur rasta vieta dažādiem no koka darinātiem suvenīriem, kā arī būs iespējams raudzīt, kā šogad saimniekam padevušās lielogu dzērvenes.

 

Rušonas pagastā Sandra Ozola stāstīs par dažādiem augļu kokiem. Tiks apskatīta arī Soullamina muiža, kuras saimnieki nodarbojas ar upeņu pirmapstrādi un pārstrādi. Ar to iepazīstinās Inese Survilo.

 

"Tas būs lielisks piemērs, kā mājražošanu laukos iespējams apvienot ar tūrismu," piebilst brauciena organizatore.

 

24.augustā novada lauksaimnieki aicināti pieteikties braucienam uz Cēsu novadu. Tajā plānots apmeklēt kooperatīvu "Straupe", uzzināt, kā strādā organizācija "Lauku labumi", kas organizē lauksaimnieku tirdziņus. Izbaudīt pazemes ezeru burvību, kā arī apciemot puķu audzētāju Rukšānu ģimeni.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas