Pozitīvas Covid-19 analīzes Litenes pansionātā – gandrīz simts klientiem 18

Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” filiālē “Litene” situācija ar Covid-19 saslimušajiem ir pasliktinājusies. Litenes filiāles vadītājs Jānis Kļaviņš “Dzirkstelei” stāsta, ka klientiem, kuri ir Covid-19 pozitīvi, vai nu saslimšanas simptomu nav, vai arī ir viegla saslimstības gaita. Viņš stāsta, ka klientus rudenī vakcinēja pret gripu. Smagāk slimo darbinieki. Tiem, kas ir darbā, tagad ir dubultslodze. “Paldies darbiniekiem, kas strādā un nebaidās nākt uz darbu! Tas viss mums kopā jāpārdzīvo. Kāda darbiniece, kura tagad atlabst, teica, ka nevienam nenovēl saslimt ar Covid-19, jo ir ļoti grūti!” saka J.Kļaviņš. Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” direktore Mārīte Grigāne “Dzirkstelei” stāsta, ka Litenes filiālē pirmdien slimi ar Covid-19 kopumā bija 94 klienti un 24 darbinieki.
Daudziem saslimšanas simptomu vispār nav “Nevienam, izņemot sešus klientus, kuriem ir nedaudz paaugstināta ķermeņa temperatūra, saslimšanas simptomu vispār nav. Mēs izmantojam Covid-19 eksprestestus. Tie tiek veikti katru dienu. Piemēram, pirmdien no rīta vienai darbiniecei uzrādīja pozitīvu rezultātu, tāpēc viņu strādāt neielaida. Viņa devās mājās un tagad ir ģimenes ārsta uzraudzībā. Tiek veikti arī siekalu testi. Tā kā klientu ir daudz, tad pirmdien vienai daļai veica testus, otrdien veiks nākamajai daļai klientu. Tā pārbaudām gan darbiniekus, gan klientus, lai kontrolētu. Labi, ka ir eksprestesti, un, tiklīdz darbinieks ierodas darbā, uzreiz tiek pārbaudīts. Tādā veidā centīsimies pasargāt klientus. Neviens darbinieks, neveicot testu, nevar ieiet tur, kur ir klienti,” stāsta M.Grigāne.
Viņa norāda, ka no visām centra “Latgale” filiālēm Litenē ir vissliktākā situācija. “Bet domāju, ka viss tiek ierobežots,” viņa saka.
Cer uz vakcināciju
Litenes filiālē ir pāriets uz diennakts maiņu, lai maksimāli samazinātu iespējas ienest vīrusu klientiem. “Ir darbinieki, kuri strādā 24 stundas. Viņi tam ir piekrituši, un par to, ka viņi strādā ar Covid-19 slimniekiem, ir piemaksa pie algas, tāpat kā ir piemaksa par darbu īpašos apstākļos. “Viss ir nokomplektēts, un pagaidām darbinieku netrūkst. Nodaļās, kurās ir saslimušie, ir tikai aprūpētāji un cits neviens tur nedrīkst ienākt. Visa apkalpošana - ēdināšana, gultas veļas piegāde - ir līdz durvīm. Situācija šobrīd Litenē nav patīkama, bet galvenais, ka saslimstība norit bez simptomiem un nav sarežģījumu,” saka M.Grigāne.
Viņa cer uz vakcināciju. “Bija domāts uz janvāra sākumu, bet termiņi mainās. Ar vakcīnu piegādi ir sarežģīti. Tagad mums sola uz februāra sākumu. Ļoti gaidām! Ir filiāles, kuras vispār nav skāris Covid-19, un ir, kur jau pārslimojuši šo vīrusu. Ne visi darbinieki piekrīt vakcinēties, bet vairākums darbinieku tomēr gaida, kad tiks vakcinēti. Klientu vakcinācija notiks, tikai saskaņojot ar ģimenes ārstu,” saka M.Grigāne.
Savukārt Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš atzīst, ka iedzīvotāji Litenē, protams, ir satraukti, jo baidās, ka paši nesaslimst. “Esam jau saistīti ar šo aprūpes centru, jo tur arī strādā Litenes pagasta iedzīvotāji, līdz ar to cilvēki saprot un ir izstāstījuši apkārtējiem, ka ir jāpiesargājas un ka šīs vīruss nav muļķības. Tas ir nopietni. Domāju, ka iedzīvotāji tagad ir kļuvuši vēl uzmanīgāki, jo saprot, ka vīruss ir tepat,” saka V.Lapiņš.


Pievieno komentāru

Komentāri 18

????

Tā ir ka darbinieki strādā vēl citur,un vazājas apkārt pa Rīgām un vis kautkur.

pirms mēneša, 2021.01.26 11:21

!!!

Darbinieki nevazājas, viņi strādā!!!

pirms mēneša, 2021.01.26 11:26

Gulbeniesi

Pasakiet lūdzu kā no kurienes tas corona-19,var saslimt pancionata iemītnieki.tikai no darbiniekiem.

pirms mēneša, 2021.01.26 11:53

???

Nu tak protams no darbiniekiem.Un pie tam vēl tika slēpts,ka ir saslimušie.Nu te nu ir rezultāts.

pirms mēneša, 2021.01.26 15:03

0tto

Var saslimt arī no darbiniekiem,bet var arī no klientiem.Nrzinu kā tagad,bet tā jau jedzīgākie varēja braukt uz pilsētām,Balviem vai Gulbeni.

pirms mēneša, 2021.01.26 12:57

Maija

Visu laiku teica,kā tikai Jaungulbenes Alejas ir ap 100 cilvēki, bet izrādās arī Litenē. Bet tā strādāšana gan ir tiešām jāievieš kā obligāta pa diennaktīm. Citādi Jaungulbenē tām māsiņām,kas strādā vienā darba vietā,kā muļķēm jāiekļaujas tajā grafikā,kad,redz,tās iebraucējas var tikt no citiem darbiem. Bet ir viens bet.... Tā to slimību arī ievazā,jo braukā no citiem novadiem. Tāpat kā bērnudārzos,brauc pat no Piebalgas. Visi nedzīvo blakus pansionātam un nevar tā tikt uz darbu. Mēs zinām,kā kursē autobusi. Tad vadītājai arī ir jāregulē braucēji,nevis pa dienai. Nē aizbraukt,ne atbraukt. Jādomā par darba organizāciju.

pirms mēneša, 2021.01.26 13:31

...

tas laikam ir visos darbos. Priviliģētā stāvoklī ir tie, kas strādā vairākos darbos, pavirši strādājot pārslodzes dēļ. Ja strādā vienā vietā, tad darbs tiek pakļauts izredzētajiem.

pirms mēneša, 2021.01.26 20:27

X

Jäbrīnas par tām pienemtajäm pansionāta Alejas mäsiņäm. Vairāk strādājat,nevis muti dzesējat.Rezultāts būs labāks.No jums tas arī atkarīgs.

pirms mēneša, 2021.01.26 15:16

Zane

Vai arī Līgo pagasta soc.aprūpes centrā ir slimi cilvēki, vai tur viss ir kārtībā. Par šo centru nekur nekādas informācijas. Kādēļ tā? Varbūt vajag paslavēt? No šī centra pamācīties?

pirms mēneša, 2021.01.26 15:53

Zibens

Nu jau iet par traku!!! Tādi kā petraviciene un grigane ar saviem pielidējiem ieinteresēti īstos faktus slēpt, bet jācieš pašvaldību iedzīvotājiem.

pirms mēneša, 2021.01.26 17:36

Es

Nu re.Viena persona ar covid braukusi no Litenes uz Rīgu.

pirms mēneša, 2021.01.26 18:03

0tto

Tā ceļoßana pa vairàkàm darba vietām ir traka,bet ja nav kas strādā?!

pirms mēneša, 2021.01.26 18:18

...

Ir kas strādā, vienkārši neļauj vienā vietā vairāk par noteiktajām stundām

pirms mēneša, 2021.01.26 20:29

malēniete

Ko nu rejaties!
Apbrīnoju tos, kas šajās iestādēs par neadekvāti zemo samaksu vispār strādā.
Mēs vēl nezinām, kā liktenis var pavērsties un kur mūža nogale būs jāpavada.
Covids vismaz beidzot parāda, kas īstenībā notiek...

pirms mēneša, 2021.01.26 19:07

666

Kas vinām liek tur strādāt.Nekur citur jau nenem.

pirms mēneša, 2021.01.26 19:24

Urbītos

Tevi 666 arī neviens neņem.Traki vai ne.Citiem daidz darba vietu,bet tev piga.

pirms mēneša, 2021.01.26 19:26

Vietējās ziņas