Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prasa vienlīdzību atalgojumā

Arī Gulbenes rajona tiesas pārējie darbinieki, izņemot tiesnešus, ir parakstījuši vēstuli valsts augstākajām amatpersonām - Valsts prezidentam Valdim Zatleram, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, tieslietu ministram Aigaram Štokenbergam -, prasot novērst tiesību normu neievērošanu un nodrošināt vienlīdzības principa ievērošanu atalgojumu noteikšanā.

Viņi aicinājuši amatpersonas iesniegt tiesu darbiniekiem konkrētus konstruktīvus risinājumus un priekšlikumus līdz 1.martam. "Dzirkstelei" to apstiprināja Gulbenes rajona tiesā.  

Ar šādām prasībām pie minētajām valsts amatpersonām vērsušies arī citu Latvijas tiesu darbinieki, norādot - ja lūgumi netiks izskatīti un apmierināti, vairāku tiesu darbinieki apvienosies un solidāri rīkos streiku, tā izrādot savu nostāju pret nevienlīdzīgu attieksmi tiesu darbinieku atlīdzības noteikšanā.

 

Tiesu darbinieku atlīdzības noteikšanā netiek ievēroti līdzvērtīgi nosacījumi kā citās iestādēs un tā tiek pārkāpts vienlīdzības princips un zūd Atlīdzības likuma noteiktais mērķis, norāda prasītāji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas