"Preiļu siers" pārtrauc piena iepirkšanu Alūksnes un Gulbenes rajonā 1

AS "Preiļu siers" no šodienas pārtrauc piena iepirkšanu Alūksnes un Gulbenes rajonā, aģentūrai LETA pastāstīja "Preiļu siera" valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts.

"Preiļu siers" pienu no 150 zemnieku saimniecībām iepirka kopš 1.februāra, kad to bija pārtraukusi AS "Rīgas piena kombināts". "Šo divu loku zemnieku saražotā piena savākšana mums esošajos ekonomiskajos apstākļos nav izdevīga, tāpēc to atstāsim valsts atbalstīto kooperatīvu ziņā," teica Šņepsts.

 

Jau ziņots, ka Gulbenes rajona Beļavas pagasta "Jaunpūriņu" saimniecei Sniedzītei Puķei "Preiļu siers" samaksājis vien 2,4 santīmus par kilogramu. Par šādu cenu saimniece uzzinājusi, tikai saņemot gala aprēķinu par jau nodoto produkciju. Bioloģiskā saimniecība, kurā ir 43 piena govis, par 3,5 tonnām augstākās kvalitātes piena saņēmusi vien nepilnus 100 latus.

 

"Ar šādu iepirkuma cenu pienam veikalā vajadzētu maksāt desmit santīmus litrā, tādu gan nekur neredz. Mēs pat par elektrību notērējam vairāk, kā saņemam par pienu. Mums ir jāmaksā kredīti, tādēļ ražošanu pārtraukt nevaram," skaidro Puķe.

 

Šņepsts skaidroja, ka zemnieku saimniecības "Jaunpuriņi" nodotā piena tauku saturs bijis 2,08%, kas neatbilst Latvijā noteiktajam bāzes tauku saturam 3,5%, tāpēc par šādu pienu piena iepirkuma cena tiek samazināta.


Kā stāstīja Šņepsts, zemākā cena, ko "Preiļu siers" maksā par kilogramu augstākā labuma pienu, ir deviņi santīmi, ja zemnieks dekādē piegādā līdz tonnai piena.

 

"Zemāku cenu mums nav. Bezšķiras pienu neiepērkam, bet nosūtām atpakaļ zemniekam, bet tas gadās ļoti reti vasarā," apgalvoja Šnepsts.

 

Viņš pieļāva iespēju, ka vasarā piena iepirkuma cena varētu vēl samazināties. Šņepsts uzskata, ka, kamēr valstī piena pārstrādē turpinās atbalstīt kooperatīvus, bet citas uzņēmējdarbības formas nē, nekas labs nav gaidāms.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zemniece

Nu bet protams - vairāk jau neko nevajag... Latvijā vairs būs tikai un vienīgi Lietuvas piens. Ne jau šī akciju sabiedrība maksā tik niecīgas summas. Arī Smiltenes piena iepirkuma cenas ir niecīgas. Viņi atrod visādas vainas pienam, lai tikai nebūtu jāmaksā vairāk kā 3 sant/litrā. Nu kur vēl tālāk? Ja jau gribat Latvijā nesakoptus laukus un neko neražot, tad tā arī pateikt vajag! Kam tad mums vairs zemkopības ministru vajag? Tad jau nauda arī ietauoīsies... Vnk skumji, ka tā notiek Latvijā...

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 22:26

Vietējās ziņas