"Preiļu siers" savu lēmumu pārtraukt piena iepirkšanu Alūksnes un Gulbenes rajonā lauksaimniekiem oficiāli vēl nav paziņojis

AS "Preiļu siers" savu lēmumu pārtraukt piena iepirkšanu Alūksnes un Gulbenes rajonā lauksaimniekiem oficiāli vēl nav paziņojis, aģentūra LETA uzzināja sarunā ar Gulbenes rajona Beļavas pagasta "Jaunpūriņu" saimnieci Sniedzīti Puķi.

"Zinām tikai to, ko mums pastāsta "Preiļu siera" šoferis, kas brauc pēc piena. Gada sākumā "Preiļu siers" piekrita pienu no mums iepirkt ar tādu noteikumu, ka kopā ar mums nāks arī rajona lielās saimniecības. Tagad acīmredzot lielākās saimniecības atrod sev labākas vietas, un "Preiļu siers" nolēmis no mums atteikties vispār," stāsta Puķe, piebilstot, ka oficiālas informācijas lauksaimniekiem vēl nav. Līgums noslēgts līdz 31.martam.

"Esam interesējušies citos piena pārstrādes uzņēmumos. AS "Rankas piens" ir ar mieru ņemt mūsu pienu. Sliktākajā gadījumā esam gatavi liet pudelēs un tirgot paši, varbūt pat izdotos lielos uzņēmumus izkonkurēt," stāsta "Jaunpūriņu" saimniece, vienlaikus atzīstot, ka situācija ir smaga, - visi jau nevar pie Rīgas dzīvot vai graudus audzēt.

Bioloģiskajā saimniecībā, kurā mitinās 43 govis, darbs sākas jau trijos naktī. Visa diena paiet ar lopiņiem. "Ja man pa dienu nav nekur jābrauc un jākārto dokumenti, tad pa dienu varu nedaudz pagulēt. Citādi mana diena beidzas ap divpadsmitiem naktī. Bet es nežēlojos par to, esmu ar mieru turpināt strādāt, vienīgi gribu redzēt, kādēļ es strādāju," sacīja Puķe.

Februārī Puķe par pienu saņēmusi 415 latus. Mēnesī elektrībai tiek tērēti vairāk nekā simts lati, graudiem 300 lati, kredīta atmaksai vairāk nekā 300 lati. Tehnikai vajadzīgs remonts.

"Grozies, kā gribi, bez 1000 latiem mēnesī nevaru izdzīvot. Turklāt saimniecībā ražoto bioloģisko pienu iepērk kā parasto." Pašlaik saimniecībai palīdz saņemtā Eiropas nauda, bet arī tā reiz beigsies.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas