Preses konferencē sola regulāri informēt par jaunumiem slimnīcā 8

Salīdzinot ar pagājušo gadu, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā šogad izdevumi provizoriski samazināsies par aptuveni 38 procentiem. Pusgada laikā Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā kļuvis par pieciem ārstiem vairāk, nekā bija pirms reorganizācijas, taču vēl trūkst speciālistu, piemēram, psihiatra. Šobrīd šajā veselības aprūpes iestādē strādā 252 darbinieki. Ir divi galvenie ārsti. Viņi un nodaļu vadītāji mēnesī saņem 530 latu algu līdz nodokļu nomaksai. Dežūrārsta alga ir 430 lati, medmāsa saņem 226 latus, ārsta palīgs - 250 latus, māsu palīgs - 202 latus.Par to visu vakar preses konferencē žurnālistiem Gulbenē stāstīja slimnīcu apvienības valdes locekļi un īpašnieki.

Slimnīcu apvienības izpilddirektore Eva Smirnova žurnālistus veda ekskursijā pa poliklīnikas, dienas stacionāra un hronisko pacientu nodaļas telpām Gulbenē, parādīja jauno rezerves rentgena aparātu. Žurnālisti arī aplūkoja skices, kurās redzams Balvu un Gulbenes slimnīcu ēku veidols tālākā nākotnē pēc apjomīgā projekta realizācijas, piesaistot Eiropas naudu.

 

Slimnīcu apvienības vadītāja Alīda Vāne pastāstīja, ka katru mēnesi pacienti pēc ārstēšanās slimnīcā paliek parādā kopsummā apmēram 500 latus. "Mēs lūdzam pacientus maksāt šos parādus kaut pa diviem latiem mēnesī, tas attiecas tieši uz tiem, kuriem ir ienākumi un kuri nav atbrīvoti no maksas par slimnīcu. Es ceru, ka nebūsim spiesti pret parādniekiem vērsties ar piedziņu, jo tad tas viņiem izmaksās daudz dārgāk," viņa sacīja.

 

Izjautāta par attieksmi pret konkurentu - jauno privāto "Marmed" poliklīniku Gulbenē -, A.Vāne teica, ka viņai nav pieņemamas šīs iestādes metodes cīņā par pastāvēšanu, ceļot neslavu slimnīcu apvienībai.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa lika saprast, ka pašvaldības diemžēl netika galā ar smago situāciju slimnīcu apvienībā tik ilgi, kamēr nenomainīja tās valdi. Gulbenes novada domes deputāts, slimnīcu apvienības valdes loceklis Guntis Blūms "Dzirkstelei" teica, ka pašvaldībām vajadzētu mācīties no pieļautajām kļūdām un turpmāk līdzīgās situācijās rīkoties kardināli, negaidot galēju krīzi.

 

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība apkalpo zonu, kurā ir aptuveni 50 000 iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

o- jēē

Biju iegājusi "slavenajā" Balvu slimnīcā ciemos, ķirurģiskajā nodaļā... neparko negribētu tur gulēt... Iegāju ar virsdrēbēm un ielas apaviem, personālam vēl paprasīju, kurā palātā jāiet, par drēbēm un bahilām ne vārda neteica visas trijas palika urbināt degunus... A kādas palātā sienas krāsotas laikam 1960 gadā zilzaļi pelēkā krāsā, un grīda... linolejs atplucis visos stūros un savienojuma vietās betons rēgojās. Stenderes nodauzītas skabargas vien lec...
Nu ja liekas, ka nav jāremontē, tad jau var izdevumus samazināt.

pirms 8 gadiem, 2012.04.30 14:55

Cienu ikvienu, kas strādā!

Salīdzinot ar 2011.g. Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā šogad izdevumi provizoriski samazināsies(!!!) par aptuveni 38 %. Ja vēl slimnīcu apvienībā kļuvis par 5 ārstiem vairāk.
Lai veicas arī turpmāk!

pirms 8 gadiem, 2012.04.29 18:37

gulbene

Nesaprot kāpēc stuklaka vēl guļ centrā

pirms 8 gadiem, 2012.04.29 15:35

Liene2

Balvu slimnica jau ir no saakta gola lielaaka par Gulbenes slimniicu.

pirms 8 gadiem, 2012.04.28 17:25

Liene

Jaunās rekonstrukcijas skices izskatās vairāk pēc dzelzceļa stacijām. Gulbenes slimnīca "ļoti" pieticīgi izskatās kā Balvu slimnīca. Kas zin ko iesāks ar to betona "monstru" aiz Gulbenes slimnīcas. Varbūt tomēr izglābs šī valde.

pirms 8 gadiem, 2012.04.28 17:11

Fricis

kads otkata % ir paredzets stjopkam no ES lidzfinansejuma Gulbenes slimnicas rekonstrukcijai?

pirms 8 gadiem, 2012.04.28 12:27

Laimonis to Vane

kad sauks pie atbildibas jacevicu par Gulbenes slimnicas izzagsanu?

pirms 8 gadiem, 2012.04.28 12:18

Vietējās ziņas