Priecājas par iespēju strādāt 7

Šomēnes 215 bezdarbnieki ir sākuši strādāt sabiedriski derīgos darbus, tā nopelnot 100 latu stipendiju mēnesī, no kuras netiek novilkti nodokļi.

67 no šiem bezdarbniekiem strādā dažādas pilsētas iestādēs, tajā skaitā arī labiekārtošanas iestādē, savukārt pārējie gandrīz visās novada pašvaldībās. "Izņēmums pagaidām ir Litene, jo tur šādā veidā bezdarbnieki tiks nodarbināti, sākot ar oktobri," norāda Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

No pagastu iedzīvotājiem ir dzirdētas labas atsauksmes par to, ka bezdarbnieki tagad sakopj pagasta apkārti, proti, pļauj zāli, kasa lapas, izcērt no grāvjiem krūmus un veic citus sabiedriski derīgos darbus.

Arī iebraucot Daukstu pagastā, var redzēt, ka ceļa malās čakli rosās "simtlatnieki", kā tiek dēvēti bezdarbnieki, kas ir iesaistījušies šajā nodarbinātības aģentūras pasākumā. Šajā pagastā šādos darbos iesaistīti10 cilvēki. Darbu vadītājs Juris Spenners norāda, ka pastāvīgu darbu atrast ir grūti, bet cilvēkiem kaut kā ir jādzīvo, tāpēc ir labi, ka tagad viņiem tiekot dota šāda iespēja.


Visi uzrunātie bezdarbnieki, kurus laikraksts sastapa Daukstu pagastā, stāsta, ka ir ļoti priecīgi un pateicīgi, ka tagad ir iespēja strādāt un saņemt par to naudu. Visi bijuši bez darba pāris gadus un piepelnījušies dažādās nelielās "haltūriņās", jo pastāvīgu darbu atrast nav izdevies.


Savukārt aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs ar laikraksta starpniecību brīdina bezdarbniekus, ka gaida no viņiem nopietnāku attieksmi pret darbu, jo, piemēram, Gulbenes labiekārtošanas iestāde šajās dienās ir lauzusi jau trīs līgumus ar bezdarbniekiem, kuri nebija ieradušies darbā trīs dienas.

 

"Līdz ar to bezdarbnieks vairs nevarēs piedalīties aģentūras rīkotajos pasākumos un viņam tiek noņemts bezdarbnieka statuss. To atjaunot var tikai pēc trim mēnešiem," norāda V.Lituņenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Skats no malas.

Nu baigi lepni skan:bez nodokļiem...bet piemirsa teikumu- arī bez sociālajām garantijām.
Sākumā visiem atņem darbu,likvidē darba vietas,bet pēc tam ar lepnu žestu dala darbu par veseliem 100 latiem mēnesī un nabaga cilvēkiem citas izejas nav kā tik pieņemt šo iespēju,kaut mazai iztikai.Izsmiekls.

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 21:29

Panika

Kur loģika šiem darbiem. Dodiet iespēju cilvēkam normāli strādāt, nevis mētājiet kā kādiem suņiem kaulus, lai tikai neprasa darbu. Tajos sliktajos sociālisma laikos jebkurš cilvēks bija nodrošināts ar darbu un varēja nopelnīt sev iztiku, ja tikai gribēja, bet tagad tikai nenāciet un neprasiet darbu un darba vietas, jo darba vietas jālikvidē, lai vieglāk pakļaut cilvēkus, kas ir badaini. Mums taču tādi vareni tautas kalpi, kas visas darba vietas nolikvidējuši, kas ar visiem kaimiņiem saplēsušies, ka mēs Latvija nevaram savu preci nekam piedāvāt. Lai ver vaļā robežas ar Krieviju un tās puse zemēm, lai ļauj cilvēkam strādāt un ražot to produkciju, ko Latvija ir spējīga ražot, nevis tos burgerus un....citus prod. Latvija ir zeme kurā audzē lauksaimniecības produkciju, nodarbojas ar lopkopību, graudkopību, nevis ar kaut ko eksotisku. Kas atbildēs par nolikvidētajām fermām, kas atbildēs par visām nolikvidētajām skolām un visu ko turpina likvidēt. Kur lai paliek cilvēks 'brīvajā Latvijā. Drīz arī vīžu nebūs. Kādreiz nespējām pieražot ne pienu, ne piena prod., tagad nekā nevajag- iejauc kaut kādu pulverīti un visiem labi, jo tas esot piena izstrādājums .... utt. Nu tad lai saliek cilvēkus rindā un apšauj, nevis moka ar tiem pabalstiem, neļaujot strādāt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 15:42

Tajā pašā laikā viens no tiem, kuriem būtu jādomā un jārisina novada problēmas, paceļ cepuri, jo jūs, bezdarbnieki, nevarat pietiekami sapelnīt, lai "tautas kalps" nopelnītu sev tik, cik tīkas. Tā, lūk! Un vesels bars viņam raud pakaļ, nevis pieprasa atbildīgi strādāt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.24 21:55

Viena cilvēka vietā ietvi slauka pieci cilvēki. Kur te labums ,jo tā jau arī ir tikai aizņemtā nauda kura kādreiz būs jāatdod.Stipendiāts-kā augstskolā.Vai es nepareizi saprotu????/

pirms 11 gadiem, 2009.09.24 16:45

bize

M an prieks par apzinīgajiem cilvēkiem, taču jāteic, ka dažu atdeve ir vērta pieclatnieku. Skatos un saprotu, ka bezdarbnieki ir arī tādi cilvēki, kuri pat nedomā strādāt, kam tādus atbalsta. Ir liels skaits cilvēku, kuri ir nonākuši neapskaužāmā situācijā, taču viņiem šos darbus nepiedāvā:(

pirms 11 gadiem, 2009.09.24 13:25

Sendy

Ari pati esmu ta saucamais "simtlatnieks", katra gadijuma esmu pateiciga ari par saadu iespeju.
Jo adrbu nav tik viegli atrast bet dzivot no kaut ka vajag.

pirms 11 gadiem, 2009.09.24 10:45

Vietējās ziņas