Prieks mijas ar neziņu 9

Reorganizētajā Siltāju pamatskolā četri skolotāji ir aizgājuši no darba, pārējie vēlas palikt un strādāt
Skolu reorganizācija šajā mācību gadā skārusi arī Gulbenes novadu. Šajā mācību gadā skolas durvis slēgtas Rēveļu pamatskolā, savukārt Siltāju pamatskola ir kļuvusi par Gulbīšu vidusskolas filiāli.

Siltāju pamatskolas nu jau bijusī direktore Marika Sirmā, kura tagad ir vietnieks, kurš pārrauga skolu, "Dzirkstelei" norāda, ka Siltāju pamatskolas direktors ir Gulbīšu vidusskolas direktors Jānis Ļoļāns. M.Sirmā kā Siltāju pamatskolas direktore no amata tika atbrīvota vakar.  

Priecājas, ka pastāv skola un ir darbs

Siltāju pamatskolā no darba aizgājuši viens skolotājs pensionārs un trīs skolotāji, kuri izvēlējās labāk saņemt bezdarbnieka pabalstu, bet šo skolotāju vietā tika atrasti citi skolotāji.

 

"Mums pašiem ir katram divas specialitātes, tāpēc atradām skolotājus no sava vidus, savukārt sportu un vizuālo mākslu mācīs skolotāji no Gulbīšu vidusskolas, bet vēstures skolotāja brauks no Daukstēm," stāsta M.Sirmā.

Gulbīšu vidusskolas un Siltāju pamatskolas direktors Jānis Ļoļāns pauž savu viedokli laikrakstam par skolu reorganizāciju:

 

 "Nezin vai pēc 2010.gada 1.janvāra Siltāju pamatskolas ēku tik vienkārši varēs uzturēt. Tur vajadzīgs diezgan liels finansējums, bet skolēnu skaits tur nav liels, tāpēc nezin vai novada domei būs lietderīgi uzturēt tik daudz ēkas, lai tajā mācītos tik nedaudzi skolēni."


A.Krūmiņa, kura par skolotāju strādā jau 25 gadus, atzīst, ka, sagaidot 1.septembri, prieks ir par to, ka skola vēl pastāv un ir darbs.

 

"Jau kopš janvāra un vēl arī tagad valda neziņa, kas mūs sagaida tālāk. Visu laiku mūs tur kā uz naža asmens. Man liekas, ka tiem, kuriem ir teikšana pār skolotājiem, ar mums rīkojas kā ar marionetēm. Ir sajūta, ka viņi domā, ka mēs arī varētu strādāta tikai ar savu entuziasmu," saka skolotāja.


Siltāju pamatskolā šogad zinības apgūs 52 skolēni, no tiem trīs ir pirmklasnieki. Šogad skolā ir apvienotas 1. un 3.klase, 2. un 4.klase, 5. un 6.klase, 7. un 9.klase, nav apvienota 8.klase. Kopumā skolā ir septiņi skolotāji, no tiem četriem sanāk pilna slodze, bet trim skolotājiem nesanāk pat slodze.

 

Viena slodze ir 250 latu pirms nodokļu nomaksas.

 

Skolēnu skaits kļuvis krietni lielāks

 

Rankas pamatskolas direktore Laima Braše norāda, ka apmēram 30 skolēni no Rēveļu pamatskolas šajā mācību gadā skolas gaitas sāks Rankas pamatskolā, līdz ar to skolēnu skaits šajā skolā šajā mācību gadā ir krietni lielāks, proti, 122 audzēkņi šogad mācīsies Rankas pamatskolā.

 

"Piemēram, tie skolēni, kuri šogad būtu mācījušies Rēveļu pamatskolas 9.klasē un kuri ir nolēmuši tālāk mācīties vidusskolā, izvēlējās nākt nevis uz Rankas pamatskolu, bet uz kādu no vidusskolām, un tas ir saprotami. Skolēnam vienkārši nevajadzēs nākamgad atkal mainīt skolu, jo tomēr pārejot uz citu skolu, ir nepieciešams adaptācijas periods," skaidro Rankas pamatskolas direktore.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

ANONIMA

Vai no tā vieglāk paliek, ka cilvēki apmelno viens otru! Liels nosodījums!
Kāpēc neviens nesaka, cik daudz skola ir pacēlusies beidzamajos gados! Gan sakārtotības ziņā, gan mācību līmeņa ziņā! ir jāpriecājās, ka skola paliek kā filiāle, cilvēkiem taču ir darbs! Lai kā atmaksāts, taču ir darbs!
Un skolotāji Siltāju pamatskolā ir ļoti sirsnīgi un profesionāli cilvēki!

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 15:16

Lapsiņa

Es gan neko sliktu nepateicu. Žēl, ka paši viens otru nomelnojam, runājam to, par ko neesam pārliecināti.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 08:26

anonīmajai

Apmelot cilvēkus laikam ir tas pats vieglākais. Apskaties kārtīgāk mācību rezultātus un padomā par to, cik godīgi tie ir Siltājos.Ir dzirdētas dažādas runas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 15:15

anonīmais19:33:00

Ziniet, gribas'' Lapsiņai '' piekrist, jo Jūs nepareizi spriežat ! Vismaz par to, ka tā ir bijusi direktores ietiepība. Muļķības! Arī vecāki,kuri paši ir mācijušies Gulbīšu vidusskolā un kuru bērni brauc mācīties uz Siltājiem bija tikai un vienīgi par šīs-Siltāju skolas pastāvēšanu.Gribu pateikt vēl, ka skolas labo vārdu nevajag nelietīgi apmelot-kvalitāte ir bijusi visos skolas pastāvēšanas gados,reizēm pat labāka kā Gulbīšos, ja paskatās pēc reitingiem(pamatskolas izglītības),tad līdzko no Gulbīšu vidusskolas ir aizgājusi skolotāja V.Medne nekas spīdošs nav!Gulbītim gribētos ieteikt beidzot izskaust gadiem izturēto bērnu un vecāku šķirošanu-gudrajos-netik;nabagajos-turīgajos! Ar šo dalīšanu jūs daudzus esat pazaudējuši, jau gadu gadiem.''Lapsiņa'' spriež pareizi, jo ja tiks slēgta Siltāju pamatskola ,domāju, ka tikai retais izlems par labu Gulbīšu vidusskolai.

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 21:16

Lapsiņai gudrajai

Jel mostieties ! Līgo pagastā ir 26 skolas vecuma bērni- pārējie salasīti no apkārtnes pagastiem ar dažādām pievilināšanas metodēm. Vai tāpēc vajadzīga skola? Vai kautko tik neiedomājamu var uzturēt novads. Tā filiiāle bija Šķēla politiska kļūda un nekas vairāk. Un kas tur sarežģīts Līgo pagasts bērnus aizved uz Gulbīti un atpakaļ, tāpat kā ved uz savu skolu. Uz 1.septembri bija darba vietas Gulbītī arī skolotājām. Vienkārši viena cilvēka (direktores) ietiepība tā bija. Līgo bērnu vecāki nemaz tā nebija pretī skolas slēgšanai, jo viņi saprot- izglītības kvalitātes tur taču nebūs. Un lai tik neekonomiska direktore necer uz to amatu, uz kuru viņa sacerējusies.

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 19:33

Lapsiņa

Es domāju, ka ja izdomās gudrās Gulbenes novada galvas slēgt Siltāju pamatskolu, tad rezultāts būs tāds pats kā Rēveļos. Daļa audzēkņu noteikti dosies uz blakus novada skolām, bet ne uz Gulbīti.

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 11:36

nu ja

Nu var jau arī tieši un skaidri uzrakstīt, ka ekonomiskais efekts no Rēveļu skolas slēgšanas ir ļoti apšaubāms, jo apmēram 30 skolēni no Rēveļu skolas brauks mācīties uz Jaunpiebalgas vidusskolu un Gulbenes novadam par to būs jāmaksā. Pirms slēgšanas būtu bijis lietderīgi kau vai aprunāties ar bērnu vecākiem, un vispār tēvu tēvi ieteica - pirms griez, septiņreiz nomērī.

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 10:58

Vietējās ziņas