Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Problēmas ar siltumapgādi Šķieneros 2

Nav skaidrs, kā turpmāk notiks siltumapgāde, ūdensvada un kanalizācijas pakalpojumu sniegšana Stradu pagasta Šķieneros.

Gulbenes novada dome vairs nevēlas uzņemties starpniecību, no iedzīvotājiem iekasējot maksu un tālāk norēķinoties ar pakalpojuma sniedzēju – SIA “Gulbenes energo”. Dzīvojamo māju pārvaldniekiem turpmāk pašiem būs jāstājas līgumattiecībās ar uzņēmumu, kā to paredz Dzīvokļa īpašuma likums. Par to vakar tautsaimniecības komitejas sēdē runāja domes deputāti, diskusija, visticamāk, turpināsies arī nākamajā domes sēdē 30.jūnijā. Izskanēja arī informācija, ka Šķieneros joprojām liela daļa dzīvokļu pieder pašvaldībai.


Deputāti noskaņoti atrast kopīgu valodu ar SIA “Gulbenes energo”, lai nodrošinātu Šķieneru iedzīvotājiem pieeju visiem tiem pakalpojumiem, kurus ciematā var sniegt tikai šis uzņēmums, jo tam pieder arī visi ūdens, kanalizācijas un siltumtrašu pievadi līdz katrai dzīvojamajai mājai.


Vasilijs Zagoruiko SIA “Gulbenes energo” vārdā “Dzirkstelei” apliecināja, ka kategoriski iebilst pret pašvaldības centieniem atteikties no starpniecības pakalpojumu nodrošināšanā iedzīvotājiem. Uzņēmums esot gatavs arī turpmāk sadarboties tikai un vienīgi ar pašvaldību, nevis pa tiešo ar iedzīvotājiem.


V.Zagoruiko uzsvēra, ka Šķieneros ir “iesaldētas” komunālo pakalpojumu cenas. “Pie mums ir moratorijs ūdensapgādei, kanalizācijai un siltumapgādei,” teica viņš.


Gulbenes novada domes mājas lapā lasāms, ka Šķieneros maksa par apkuri ir 31,01 lats  par megavatstundu siltuma, maksa par ūdeni - 0,69 lati par kubikmetru, par kanalizāciju – 0,75 lati par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

juridiski

Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 6.panta otrās daļas 1.punkta b)apakšpunkts nosaka, ka dzīvojamas mājas pārvaldniekam ir jānodrošina obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības, tai skaitā jānodrošina dzīvojamo māju ar apkuri, auksto ūdeni un kanalizāciju, sadzīves atkritumu izvešanu.
Visas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kas atrodas „Šķieneri”, Stradu pagasts, Gulbenes novads, ir nodotas dzīvokļu īpašnieku ievēlētam pārvaldniekam pārvaldīšanā. Līdz ar to Gulbenes novada domes Stradu pagasta pārvaldes darbība dzīvojamo māju pārvaldīšanā, proti, vienas no obligāti veicamo pārvaldīšanas darbību pildīšanā, ir uzskatāma par prettiesisku

pirms 8 gadiem, 2011.06.22 12:28

Vietējās ziņas