Projekta "UP!" brīvprātīgie iejūtas novadā

Eiropas brīvprātīgā projekta "UP!" ietvaros no 1.oktobra darbu Tirzas pamatskolā uzsākusi brīvprātīgā Ulla no Vācijas, Gulbenes 1.dārziņā - Kristina no Vācijas, Gulbenes novada bibliotēkā - Maksims no Baltkrievijas, savukārt no novembra VSAC "Latgale" filiāle "Litene" strādā brīvprātīgais Flavio no Purtugāles.

Jaunieši guvuši pirmos iespaidus par Latviju un Gulbeni, kopā ar JC "Bāze" brīvprātīgajiem Kventinu un Agatu iesaistās pilsētas sociālās dzīves aktivitātēs, apmeklējuši Rīgu valsts svētkos, kā arī pabijuši Gulbenes pilsētas skolās, lai stāstītu par Eiropas brīvprātīgo darbu un savu dzimteni.

Viens no lielākajiem pārsteigumiem mums bijis Flavio, ar kura sasniegumiem īpaši lepojamies - puisis izcīnījis pirmo vietu 22km garā skrējienā pa latviešu strēlnieku kauju vietām Jelgavas pusē. Flavio cer piedalīties arī Nordea Rīgas maratonā, gaidīsim, kādus pārsteigumus saulainais portugālis mums sagādās maijā.

17.novembrī projekta "UP!" un "Bāzes" brīvprātīgajiem tika rīkotas pusdienas patriotiskā garā. Galdā tika celti šmorēti kāposti, cūkas cepetis, pelēkie zirņi ar speķi un rupjmaizes kārtojums. Cittautu jauniešiem bija iespēja tērpties latviešu tautastērpos, atklāt pirts burvību un, protams, pārsteigt sevi ar kārtīgu novembra peldi pēc pirts.

Esam priecīgi mūsu pulkā uzņemt šos smaidīgos un atvērtos jauniešus.

Projekts "UP!" Gulbenes novadā tiek realizēts līdz 31.jūlijam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas