Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Projekta “Zaļie pirkstiņi” partneri izbauda Latvijas ziemu

Šonedēļ Gulbenes novadā uzturējās 16 cilvēku grupa no Spānijas, Ungārijas, Anglijas, Itālijas un Francijas.
Minētās valstis tāpat kā Gulbenes lauksaimnieku biedrība kopš 2009.gada augusta līdz 2011.gada jūlijam piedalās projektā "Zaļie pirkstiņi". Viesi, starp kuriem bija ne tikai pedagogi un agronomi, bet arī sabiedrisko organizāciju pārstāvji, ne tikai apmeklēja projekta partnerus Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestādē, Jaungulbenes arodvidusskolā, Galgauskas un Tirzas pamatskolā, kā arī Gulbenes 2.vidusskolā, bet izbaudīja arī Latvijas ziemas eksotiku, slidinoties no kalna un vizinoties zirga kamanās, par ko bija parūpējusies Stāmerienas pagasta zemnieku saimniecība "Pils Sēta".

Projekta "Zaļie pirkstiņi" partnervalstu pārstāvji no Spānijas, Ungārijas, Anglijas, Itālijas un Francijas, ciemojoties Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestādē "Pienenīte", cepa pīrāgus. Gulbenes 2.vidusskolā viņi kopā ar skolēniem mācījās gatavot putnu būrus, kā arī iesēja līdzatvestās dažādu augu sēklas. Galgauskas pamatskolā un Jaungulbenes arodvidusskolā viesiem bija iespējams iepazīt Meteņdienas tradīcijas. Savukārt Tirzas pamatskolā kopīgi tika gatavota un nogaršota ozolzīļu un cigoriņu kafiju.  

Ir kopīgas problēmas

Viesi apmeklēja arī Gulbenes novada domi, kur ar domes speciālistiem izvērtās interesanta diskusija. Izrādījās, ka visām partnervalstīm problēmas lielākā vai mazākā mērā ir līdzīgas. "Viesiem interesēja, kādas ir mūsu jauniešu aktivitātes, lai saudzētu dabu, kā tiek organizēts sociālais darbs. Daudz jautājumu bija par to, kā pašvaldības atbalsta jauniešu aktivitātes. Piemēram, pārstāvji no Ungārijas stāstīja, ka arī viņu valstī jaunieši pamet laukus, lai dotos strādāt uz lielajām pilsētām," stāsta Gulbenes novada lauksaimnieku biedrības konsultante Mudīte Motivāne.

 

"Viesi bija ļoti pārsteigti par mūsu ziemu un sniega daudzumu, īpaši itāļi, kas bija atbraukuši no Sicīlijas. Viņi reāli pārliecinājās, ka arī pie šāda sniega daudzuma Latvijā cilvēki dzīvo un viss notiek. Šajās dienās mums bija iespējams izbaudīt gan lietu un slapju sniegu, gan puteni, salu un sauli. Ziemā ir grūti parādīt to, ko mēs, piemēram, audzējam vasarā, tāpēc tad, kad tika plānota šī vizīte, nolēmām, ka ļausim sadarbības partneriem pašiem visu izbaudīt. Skaidrojām arī to, ka tas, kas izaudzēts un sagatavots vasarā, ziemā tiek ēsts," stāsta projekta koordinatore Anita Birzniece.

 

Protam uzņemt viesus

Ārvalstu viesi atzina, ka ir pārsteigti ne tikai par ziemu un jauko uzņemšanu, bet arī par to, cik mūsu novada izglītības iestādēs strādā profesionāli, vispusīgi zinoši un darbīgi pedagogi, daudzos jautājumos apsteidzot ārzemju kolēģu pieredzi.

 

"Projekta galvenā ideja ir parādīt, ka tieši vecāki un vecvecāki ir tie, kuri savas dzīves laikā iegūtās zināšanas tālāk nodod saviem bērniem. To apliecināja gan Galgauskas un Tirzas pamatskolas, gan Jaungulbenes pirmsskolas izglītības iestāde, kas bija pavērušas durvis audzēkņu vecmāmiņām, lai kopīgi ar viņām ārzemju viesiem demonstrētu, kā tiek cepti pīrāgi, sieti sieri," stāsta A.Birzniece.

 

Šovasar divi pārstāvji no Gulbenes novada, kas iesaistījušies minētajā projektā, dosies līdzīgā pieredzes braucienā uz Franciju.

 

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka pagājušā gada nogalē piecu cilvēku grupa no Gulbenes novada viesojās pie sadarbības partneriem Spānijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas