Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Projektiem piešķir finanasējumu līdz 500 eiro

Druvienā vēlas izveidot mazo zinātnes centru, Lejasciemā – sajūtu parku, Rankas pagastā jaunieši vēlas realizēs projektu “Aktīvs un vesels”, Gulbenes Mūzikas skolas jauniešu iniciatīvas grupa īstenos projektu “Muzikālais starpbrīdis’’.

Savukārt Rankas pamatskolas skolēnu pašpārvalde un vecāku padome realizēs  projektu “Rankas skvērs Latvijas simtgadei”, Stāķu ciemata domu biedru grupa - projektu “Brīnumu parks “Augsim nākotnei””, Gulbīša pamatskolas jauniešu grupa “Mēs – Gulbītim” plāno izveidot atpūtas laukumu bērniem un pusaudžiem.

Biedrības “Sateka” mazo projektu konkursā “Sveiks un vesels” pavisam tika iesniegti 15 projektu pieteikumi, finansējumu saņēma šie septiņi.

Biedrības “Sateka” koordinatore Daiga Gargurne “Dzirkstelei” stāsta, ka vienam projektam piešķirtais finansējums ir līdz 500 eiro.

“Nauda nāk no biedrības “Sateka” biedru naudām un no mūsu pašu saimnieciskās darbības,” saka D.Gargurne.

Dana Puidze, kura tur rūpi par projekta realizēšanu Lejasciemā, stāsta, ka viņiem ir iecerēts sajūtu parku veidot pie skolas pieguļošajā teritorijā.

“Tur ir jauniešu centra izveidotā baskāju taka, un diezgan liels laukums vēl ir tukšs un neapdzīvots, tāpēc radās doma izveidot sajūtu parku. Projekta mērķis ir veidot sajūtu parku, kura stādīšanā un veidošanā iesaistīt dažādas lauku iedzīvotāju grupas - jauniešus, ģimenes, seniorus un lietderīgi kopā pavadīt brīvo laiku. Galvenie uzdevumi ir uzlabot kopējo Lejasciema vizuālo tēlu. Izveidot sajūtu parku – stādot kokus, košumkrūmus un mūžzaļos augus tā, lai veidotos krāsu un sajūtu spēle. Veidot parku Lejasciemā kā dāvanu Latvijas simtgadē nākamajiem Lejasciema simts gadiem. Šobrīd tiks iestādīti aptuveni 50 kociņi, bet ar to viss nebeigsies. Ir doma šo parku veidot un attīstīt plašāk,” saka D.Puidze.

Savukārt Lauris Rižijs, kurš atbild par vienu no Rankas apstiprinātajiem projektiem, “Dzirkstelei” saka: “Būs Rankas kartona fabrikas sporta laukuma atjaunošana, zālāju sēšana un futbola vārtu tīklu mainīšana, jaunu bumbu iegāde.”

Jaungulbenē pie Gulbīša pamatskolas būs atpūtas laukums bērniem un jauniešiem. Ineta Saulīte, kura koordinē projekta realizāciju, stāsta, ka ideja par to nākusi no pašiem bērniem. Tiks izvietotas šūpoles un citi elementi brīvā laika pavadīšanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas