Pulcējas atceres 25. gadadienā

25 gadi pagājuši, kopš 1989.gada 2.decembrī Litenes kapos tika pārapbedīti 11 Latvijas pirmās brīvvalsts armijas karavīri, kas gājuši bojā 1941.gada vasarā. Tieši 2.decembrī pieminēt šo notikumu karavīru atdusas vietā pulcējās apmēram 40 dažāda vecuma cilvēku, lielākoties litenieši, arī skolēni. Visi kopā dziedāja Latvijas valsts himnu. Zemessargi stāvēja godasardzē pie simboliskās “Sāpju sienas”.

Gulbenes luterāņu draudzes mācītājs Ilgvars Matīss noturēja aizlūgumu mirušo dvēseles mieram un aicināja klātesošos līdzi runāt tēvreizi.


Pirms 25 gadiem Latvijas armijas 11 karavīru pārapbedīšanu Litenes kapos palīdzēja organizēt arī toreizējais Gulbenes Vēstures un mākslas muzeja darbinieks, Tautas frontes Gulbenes nodaļas valdes loceklis Juris Zeibārts, kurš tagad ir Nacionālo Bruņoto Spēku apvienotā štāba priekšnieks un ģenerālmajors. Arī šoreiz viņš bija kopā ar pārējiem atceres brīdī Litenē un teica pateicības vārdus un apliecināja cieņu visiem tiem Gulbenes novada iedzīvotājiem, kuri pirms 25 gadiem piedalījās Latvijas armijas 11 karavīru pārapbedīšanas organizēšanā Litenē.

Atmiņās dalījās arī Litenes vēsturisko notikumu pētnieks un vairāku grāmatu autors Jānis Zvaigzne. Viņš teica, ka “ir izgaisušas detaļas, nav vairs prātā runu teicēji”, toties nevar aizmirst “neviltoto mīlestību”, kāda tobrīd bija cilvēkos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas