“Punktiniekiem” kursi būs obligāti

Apmeklējot kursus, tiks dzēsti 2 pārkāpumu uzskaites punkti
Ar 1.jūniju ir stājušies spēkā grozījumi pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumos. Tie paredz stingrākas prasības, kādos gadījumos no jauna būs jāapmeklē ceļu satiksmes noteikumu kursi un jākārto eksāmeni.

Ja transportlīdzekļa vadītājs būs sakrājis 8 punktus, viņam būs jāapmeklē teorētiskie kursi, kā arī jāapgūst praktiskas zinības par drošu transportlīdzekļa vadīšanu. Savukārt, ja tam būs 12 punkti, papildus teorētiskajam eksāmenam tiks noteikts arī transportlīdzekļa vadīšanas pārbaudījums.

 

Saņems paziņojumus

 

Paziņojumi par kursu apmeklēšanu un eksāmenu kārtošanu pārkāpējiem tiks nosūtītu uz deklarēto dzīvesvietu. Transportlīdzekļu vadītājiem, kas laikā apmeklēs tiem noteiktos kursus vai nokārtos eksāmenus, tiks dzēsti 2 pārkāpumu uzskaites punkti, savukārt, ja vadītājs ignorēs brīdinājumu vai noteiktajā laika periodā nenokārtos eksāmenus, viņam tiks piešķirti 2 papildu punkti.

 

Ceļu satiksmes drošības direkcijas Kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris informē, ka pašlaik teorijas kursi tiek organizēti tikai Rīgā, taču, ņemot vērā to, ka tie kļūs obligāti, tos organizēs arī citās vietās - Valmierā, Daugavpilī, Liepājā.

 

"Cilvēki varēs izvēlēties izdevīgāko vietu. Zinot, kāda ir cilvēku koncentrācija, Rīgā šie kursi notiks regulāri, bet pārējās vietās ceram, ka kursus izdosies noorganizēt vismaz reizi divos mēnešos, taču tas būs atkarīgs no cilvēku skaita, kas uz tiem pieteiksies," saka J.Teteris.

 

Savukārt vadīšanas iemaņas tiks pārbaudītas Rīgā, trasē "333".

Teorijas kursi notiek divas sestdienas - katru sestdienu pa piecām stundām, braukšana - sešas stundas vienā sestdienā. Teorijas kursi izmaksā apmēram 25 lati, drošas braukšanas iemaņu apgūšanas maksa nepārsniegs 90 latus.

 

Kursus apmeklē tikai neliela daļa

 

J.Teteris norāda, ka diezgan daudz vadītāju, kas ir sakrājuši attiecīgo punktu daudzumu, izmanto iespēju iziet kursus.

 

"Tomēr tie varētu būt tikai kādi 7 līdz 10 procenti, kas nāk uz kursiem. Protams, ir jāņem vērā arī fakts, ka astoņus punktus uzreiz saņem par braukšanu reibumā. Jauninājums ir arī tas, ka vadītājiem, kam vadītāja apliecība ir atņemta, netiek vairs dota iespēja apmeklēt šos kursus un dzēst punktus. Kad ir pagājis termiņš, viņiem ir jāatjauno sava vadītāja apliecība, nokārtojot eksāmenu, kā arī izejot pirmstermiņa veselības pārbaudi. Tātad šo kursu mērķauditorija vairāk ir tie, kas sakrājuši punktus nevis par dzeršanu, bet par citiem pārkāpumiem - ātruma pārsniegšanu, drošības jostu nelietošanu. Jāuzsver, ka arī par braukšanu bez tehniskās apskates tagad tiek piešķirts 1 soda punkts. Pēdējā laikā ir parādījusies šāda tendence, ka cilvēki paliek bez vadītāja apliecības, braukājot bez tehniskās apskates," stāsta J.Teteris.

 

Jāatgādina, ka jaunajiem vadītājiem, kuru stāžs ir mazāks par diviem gadiem, maksimālais pieļaujamais soda punktu skaits ir 10, bet vadītājiem ar stāžu lielāku par diviem gadiem - 16 pārkāpumu uzskaites punkti. Jāpiebilst, ka turpmāk pārkāpumu uzskaites punkti tiks piešķirti arī mopēdu vadītājiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas