Raidījums: Iespējams, mediķu nolaidības dēļ iet bojā 12 gadus vecs zēns 28

Rīga, 11.janv., LETA. Iespējams, Gulbenes slimnīcas mediķu nolaidības dēļ gājis bojā 12 gadus vecs zēns, šovakar ziņo telekompānijas LNT raidījums "Degpunktā".

12 gadus vecais Kaspars slēpojot nokrita un sasita kāju. Sākotnēji šķietami vieglā trauma dažu dienu laikā izraisīja asins saindēšanos, un pēc sešām dienām viņš nomira Gulbenes slimnīcas reanimācijas nodaļā, jo palīdzēt vairs nespēja arī Katastrofu centra mediķi. Bērna mamma mediķus vaino nolaidībā, bet ārsti, gaidot analīzes, šo gadījumu sīkāk vēl nekomentē.

Puikas mammai 12 gadus vecā Kaspara aiziešana no dzīves pēc it kā vienkārša kritiena ar slēpēm vēl tagad nav saprotama. Vēl jo vairāk tāpēc, ka mediķu palīdzība meklēta savlaicīgi, ziņo "Degpunktā". Jau divas dienas pēc liktenīgā kritiena, 4.janvārī Kasparam pasliktinājās pašsajūta un mamma viņu aizveda uz slimnīcu.

"Daktere pienāca pie mums un teica, ka puikam tur nekas tāds nav. Varbūt kāja druscīt sagrūsta un pastiepta, un atlaida mūs mājās," raidījumam stāsta bērna māte Maiga Dreimane. "Viņas jau arī pašas redzēja, ka mēs to puiku burtiski nesām, viņš pats paiet nevarēja, abas ar māsu paņēmām un palīdzējām iet."

Tomēr Gulbenes slimnīcas galvenā ārsta vietniece Alda Buša uzskata, ka dežūrārsta vainas šeit nav.

"Tajā dienā dežūrārstam nelikās, ka gadījumus būtu smags un būtu jāstacionē," skaidro Buša, piebilstot, ka tas tika konstatēts, apskatot bojāto locekli.

Pēc divām dienām bērna stāvoklis pasliktinājies, temperatūra uzkāpa līdz 40 grādiem, un bija jāsauc ātrā palīdzība, taču slimnīcas ārsti atkal bijuši neaktīvi.

"Puiku aizveda uz slimnīcu, es visu laiku sazinājos pa telefonu. Pēc stundiņas pazvanīju, paprasīju, ko ir darījuši ar viņu. Viņš teica, ka uzņemšanā izklausītas plaušiņas un vairāk nekas un ievietots palātā. Es prasīju vai dakteris pie tevis ir bijis, viņš teica nē. Dakteris aizgājis tikai pēcpusdienā," stāsta Dreimane, tomēr arī šo rīcību slimnīca skaidro ar objektīviem iemesliem.

Slimnīcās tas pats ķirurgs strādā gan ķirurģijas nodaļā, gan arī ambulatori un viņam tajā dienā bija jāapskata vairākas traumas, skaidro Buša, gan piebilstot, ka "šobrīd ķirurga vietā atbildēt nevar".

Pats ķirurgs kameras priekšā runāt attiecās, taču atzina, ka arī viņam nav bijis nekādu aizdomu par asins saindēšanos.

"Aizbraucu tur, un māsa man teica, ka izsaukts Rīgas katastrofu centrs, dakteri skraidīja šurpu turpu, un es sapratu, ka viņi taisa bērnam analīzes, ka iepriekšējā dienā nav taisītas nekādas analīzes," stāsta Dreimane. "Pēc tam atbrauca Rīgas ārsts, pārbaudīja bērniņu izstāstīja, kāda ir situācija, un pateica, ka cerību nav, ka bērniņš ir miris. Es uzskatu, ka tā ir ārstu nolaidība."

Gulbenes ārsti notikušo nožēlo un sola šo gadījumu rūpīgi analizēt, savukārt puikas mamma sola vērsties slimnīcu pārraugošās iestādēs, jo sāpes ir neizturamas.

Kā stāsta "Degpunktā", Maiga Dreimane pirms trim gadiem jau zaudēja vecāko dēlu, arī 12 gadu vecumā.

Līdz ekspertīžu un izmeklēšanas beigām nav nekāda pamata vainot Gulbenes mediķus, piebilst "Degpunktā", tomēr aicina cilvēkus būt uzstājīgākiem savās prasībās pret mediķu darbu, ja gadās nonākt līdzīgā situācijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 28

un taa veel skaitaas slimniica!!!???

Sķiet,ka ne par vienu slimniicu nav taadas ""atsauksmes""kaadas ir par GULBENES SLIMNIICU.Taa ir pilniiga mediķu,ja taa vareetu nosaukt tos cilveekus,kuri tur straadaa-NOLAIDIIBA.Cik cilveekiem veel buus jaacieš ?nevienam nenoveelu saskarties ar gulbenes slimnicas mediķiem!!!!:( :( :( cilveeka veseliiba ir svariigaaka par visu,taadeel labaak uzreiz doties uz kaadu no tuvaako pilseetu slimniicaam.

pirms 11 gadiem, 2009.01.31 21:17

šausmas

Cilveeki miilie... Jums tikai kaa noriet Gulbenes slimniicu. Zeel puiseena, protams, liidzjuutiiba mammai. Bet saprotiet arsti, maasinas un maasu paliigi slimniicaa ir domaati lai paliidzeetu cilveekiem, nevis vinus galinaatu nost. (kaa jus te sakaat). varu pateikt tikai to ka pateicoties gulbenes slimniicas arstiem veel esmu dziiva, man bija nopietnas vesaliibas probleemas, kaadas tas nav svariigi.
Taapeec padomaajat ko rakstat... Ziniet man ir kauns par savu dzimto pilsetu Gulbeni, jo cilveekiem Gulbene ir svariigi vieniigi tas ka vienam otru noriet!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 17:01

Tā ar izkapti

Varu teikt ,ka tiešām Gulbenē ir jābūt uzstājīgam ar prasībām.Jo pasen es vnk.kāpjot no autobusa kautkā neveiksmīgi nu pat nenokritru,bet sagriezu kāju ceļgalā ,tāda nedaudz sāpēja tik ,no rīta sapampusi bij,nu ,ko uzliku kompresi,pasmērēju smēri Fastum ,bet nu,pec dienām 2 vēl vairāk sāpēja,devos uz uzņemšanu rādu,kas man kaiš,bet tā uzstājīgi...uzlika uz rentgena ,nu lūzumu nebij,bet es veselu 1,5 mēn. mocījos,tad man tik parādījas tāda kaulu čirkstoņa,nu (džerga) ar to sadzīvoju vē šodien.Nu kas pateiks,kas man ir???Iet varu,ko gan vairāk!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 11:41

cikse

Luguzis-profesionālis,beidziet smīdināt!pati purms daudziem gadiem cietu no viņa stulbuma,ja būtu paklausījusi un gūlusies slimnīcā,šodien starp dzīvajiem vairs nebūtu.bet,cik zinu,viņš ārstē joprojām,un negribas ticēt,ka palicis profesionālāks.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 15:21

tie cilveki kas nav saskārušies ar gulbenes slimnīcas arstu nolaidiibu vinju nemaz nezin ka ar viniem jaciinas!!!!!
Redziet, kā citu cilvēku nolaidību dēļ jācieš citiem cilvēkiem!

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 10:29

tie cilveki kas nav saskārušies ar gulbenes slimnīcas arstu nolaidiibu vinju nemaz nezin ka ar viniem jaciinas!!!!!
Redziet, kā citu cilvēku nolaidību dēļ jācieš citiem cilvēkiem!

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 10:29

hmmm

Cik tad var ilgi Gulbenes iedzīvotāji ciest no slimnīcas nolaidības!
Cik cilvēkiem parastu vēderu sapju dēļ ir izgriestas aklās zarnas???!!!
Cik cilvēkiem ir uzlikti kājām, rokām ģipši un nekas nedarīts un pēc tam, kad kāja vai roka saaugusi nepareizi, liek tikai atkal gulties uz skaupeļa un pārdzīvot nepatīkāmās sāpes velreiz!
ai, ai ārsti, Jums laikam patīk sāpināt cilvēkus!
A kas notiek dažkārt uzņemšanā!

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 10:24

!!!!

Ziniet Gulbenes ārsti var pat dzīvu cilvēku aizvest uz morgu....
tas viņiem nesagādā nekādu problemu!

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 10:17

Krista

Kas tie par ārstiem, ka neredz, ka bērnam ir slikti. "Tajā brīdī nelikās, ka bērnam kautkas kaiš", tā teica ārste šodien Degpunktā. Bet māte teica, ka bērns pat pats paiet nav spējis. Vai tas vien nenorādīja, ka bērnam nav labi. Un vēl sižetā teica, ka viņiem var piezvanīt un jautāt pēc palīdzības, ka kopīgi var atrast risinājumu. Jāsmejas, pati esmu saskārusies ar viņu "laipnību", viņi tikai pēc iespējas ātrāk tevi mēģina atšūt. "Mēs šādu pakalpojumu nepiedāvājam", " vai "Tas nav mūsu kompetencē" un noliek klausuli.
Izsaku visdziļāko līdzjūtību puisēna tuviniekiem.

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 21:26

Līdzjutība zēna vecākiem. Godīgi sakot gulbenes slimnīcā esmu maz uzturējies vairak ir sanācis madonas slimnicā būt un cika varu salidzīnat tad tīra un sakoptā slimnīcā laipni un pretīmnakoši darbinieki bet gulbenē Slimnīcas ir morali un fiziski novecojusi, kā ari tās darbinieki. Manuprāt šis gadijums pierāda ka ir laiks lielām un radikālām pārmaiņām.

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 17:56

Visdziļākā līdzjūtība mammai....,tā ir mūža sāpe,kam nav lemts pāriet.Esiet stipra!Nosodu ārstu bezatbildību.Ja griežas stacionārā,tad manuprāt jūtas tiešām slikti,neviens jau uz turieni neiet,kā uz kurortu atpūsties,pa to pat nauda jāmaksā.Tik arī vajadzēja,kā veikt izmeklēšanu,nevis kautko domāt... Cilvēka dzīvībai ārstu acīs nav vērtības.

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 17:04

Ne jau asinskāra atriebība kādam ārstam ir vajadzīga, bet elementāra ATBILDĪBA (svešvārds?!!!) par savu darbu... Lai tuviniekiem pietiek spēka to izdarīt, jo mums pārējiem arī ir vēl dzīvi bērni..., kuri, nedod Dievs, arī var nonākt šo slepkavu rokās...

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 16:59

to 15:22

Elksne - profesionāle? Nesmīdini mani! Painteresējies MADEKI, ko par viņu domā.

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 15:44

Bet tāpēc jau viņš ir ĀRSTS!Viņam nav "jāiedomājas",bet jārīkojas profesionāli!


Ļoti jauks teikts:) ir tikai viens bet.....reti kurš ārsts gulbenē rīkojas profesionāli.......tos varētu uz pirkstiem saskaitīt,piemēram kā dakteris Luguzis,Bērziņa,Elksne un vēl daži.
Izsaku līdzjūtību māmiņai...
bet šokēta par šo visu nēsmu.ir pieredze ka vari nomirt bet ārsts stūlbi pasmaida un pieraksta vizītē pēc nedēļas:)jauki-bet pēc nedēļas jau pārgājis pašārstēšanās ceļā un tad kad pasaki kas bija atkal ārste stūlbi pasmaida un uzprasa bet tagad tak jūs labi jūtaties....un it kā ģimenes ārstu varot mainīt ik pēc 6 mēn bet gulbenē to neņem vērā.pasaka te viss ir pilns.

bet šis jau gulbenē nav pirmais gadijums ka nomirst bērns ārstu vainas dēļ.

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 15:22

Izsaku dziļu līdzjūtību zēna tuviniekiem. Arī mēs pirms dažām dienām piedzīvojām šoku kalnu slēpošanas trasē ,,Sauleskalns", kad meita nobrauciena laikā trases galā nepaspēja nobremzēt, un kritienā atmuguriski ietriecās iežogojuma koka stabā. Par laimi, škiet, būsim tikuši cauri tikai ar sasitumiem. Sargi pats sevi un Dievs tevi sargās.

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 14:39

jana

vienaldziba pret cilveeku bet doma par savu naudas maku

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 13:01

:(((

turies mammīt! Tik ļoti žēl puisēna! :((

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 12:38

***

Viņiem vajadzēja iedomāties nejau pirmo dienu strādā par ārstu. Vajadzēja uzreiz kaut ko darīt zēnam taču bija liela temperatūra un viņš nevarēja paiet, tad uzreiz ir jāsaprot ka kaut kas nav labi un jārīkojas. Gulbenes ārsti domā tikai par sevi, neskraida un nepārbauda pacientus kā to dara citās slimnīcās. Izsaku visdziļāko līdzjūtību zēna mātei.

pirms 11 gadiem, 2009.01.12 12:21

Vietējās ziņas