Rajonā ir 1176 nepilsoņi 2

Ceturtdien pieci Gulbenes rajona iedzīvotāji Madonā kārtoja eksāmenu pilsonības ieguvei naturalizācijas kārtībā. Pavisam eksāmena kārtošanā piedalījās 15 cilvēki no Madonas, Gulbenes un Alūksnes rajona. No tiem 13 cilvēki eksāmenus nokārtoja. Nepaveicās diviem pretendentiem, kas nenokārtoja rakstisko pārbaudījumu latviešu valodā. Viņiem ir tiesības atkārtoti par brīvu šo pārbaudījumu kārtot pēc pusgada.

"Jaunākajam pārbaudījumu kārtotājam bija 20 gadi, vecākajam - 75 gadi," "Dzirksteli" informē Naturalizācijas pārvaldes Rēzeknes reģionālās nodaļas Madonas filiāles vadītājs Jānis Kļaviņš.

 

Likums nosaka, ka nodeva jāmaksā, iesniedzot dokumentus pilsonības ieguvei naturalizācijas kārtībā. Ja trīs reizes pēc kārtas pretendentam neizdodas nokārtot pārbaudījumus latviešu valodā un vēsturē, tad dokumenti pilsonības ieguvei ir jāiesniedz no jauna un atkal jāmaksā nodeva. Pārbaudījumu vēsturē var atkārtoti kārtot ik pēc trim mēnešiem, latviešu valodā - tikai pēc pusgada.

 

J.Kļaviņš informē, ka pavisam šogad Gulbenes rajonā jau desmit nepilsoņi Latvijas pilsonību ieguvuši naturalizācijas kārtībā, septiņi - reģistrācijas kārtībā, kā arī viens bērns atzīts par Latvijas pilsoni. Joprojām rajonā ir vēl 1172 nepilsoņi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

?

NU jaa, nepilsoniem sados pilsonibu, bet latviesiem kas izbraukusi un pienemuysi citas pilsonibas, nem nost un nellauj dubulto pilsonibu ka normalas valstis.

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 19:00

Vietējās ziņas