Rajona tiesā iet “karsti” 3

Augustā Gulbenes rajona tiesā ir daudz darba, neraugoties uz to, ka daļa kolektīva locekļu atrodas ikgadējā atvaļinājumā. Visvairāk šomēnes ir plānots skatīt 18 civilprocesus, lielākoties par parādu un 3 gadījumos - par uzturlīdzekļu piedziņu, 7 gadījumos informācija nav izpaužama un lietas tiks skatītas slēgtās sēdēs. Paredzēts iztiesāt arī 14 kriminālprocesus un izskatīt 8 administratīvo pārkāpumu lietas, "Dzirkstele" to uzzināja rajona tiesā.

Smagas avārijas sakarā 10.augustā Gulbenes rajona tiesas atklātā sēdē skatīs administratīvo lietu par gadījumu, kad šoferis, kurš bija izraisījis avāriju ar cietušajiem, atteicās no medicīniskās pārbaudes reibuma koncentrācijas noteikšanai viņa organismā. Likums par to paredz autovadītāju sodīt ar administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliek naudas sodu no 800 līdz 1000 latiem un atņemot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. "Dzirkstelē" jau rakstījām par šo avāriju, kas 18.jūlijā notika Gulbenē. Toreiz automašīnas "BMW 525" vadītājs - 1958.gadā dzimis gulbenietis -, kas braucis virzienā no Litenes uz Rēzeknes ielas pusi, pirms krustojuma ar Rēzeknes ielu, uzbraucis uz gājēju ietves. Automašīna notrieca velosipēdisti, 1989. gadā dzimušu sievieti, kas vadīja velosipēdu pa gājēju ietvi. Velosipēda vadītāja ar vairākām traumām tika nogādāta ārstniecības iestādē. Par notikušo ceļu satiksmes negadījumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 260. panta 2.daļas.

Tiesājas ar darba devēju

Kāda sieviete tiesājas ar SIA "Gulbenes zvērsaimniecība" par, viņasprāt, darbā nodarītā kaitējuma atlīdzības piedziņu. Lietu vakar skatīja atklātā tiesas sēdē. Vēl šomēnes plānots skatīt Gulbenes novada pašvaldības prasību pret kādu sievieti un SIA "Zeltaleja 1", cenšoties panākt juridisku atzinumu par spēkā neesošām īres tiesībām uz dzīvojamo platību un izlikšanu no īres objekta - ēkas Stāmerienas pils teritorijā.

Pusē no šomēnes Gulbenes rajona tiesā skatāmajiem kriminālprocesiem runa ir par notikušajām zādzībām, tostarp arī par svešas kredītkartes piesavināšanos un izmantošanu. Plānots arī skatīt apsūdzības gan par tīšu smagu, gan tīšu vieglu miesas bojājumu nodarīšanu, svešas mantas tīšu bojāšanu un par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā.

Gulbenes rajona tiesā regulāri nonāk iepriekš jau tiesātas personas, kas izdara atkārtotus pārkāpumus, nereti tas notiek laikā, kad līdz galam vēl nav izciests iepriekš piespriestais kriminālsods. Tādā gadījumā reāla brīvības atņemšana ir neizbēgama.

Nekaunīgi apzog paziņu

Tā arī vakar Gulbenes rajona tiesa kādam 23 vecam jaunietim piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz deviņiem mēnešiem, ņemot vērā arī to, ka viņa iepriekšējā sodāmība vēl nav dzēsta. Jaunieša rīcības motīvi nav skaidri. Viņš jaunas zādzības izdarījis mēnesī pēc tam, kad bija iznācis no cietuma. Puisis nav precējies, viņam nav apgādājamo. Būdams atkal brīvībā, viņš strādājis gadījuma darbus. Tomēr cietumsods laikam jau viņu - iepriekš jau trīs reizes tiesātu jaunieti - nebaidīja, ja jau puisis atļāvās atkal pastrādāt smagus noziegumus, izdarot zādzības dzīvokļos, tajā skaitā apzogot arī kādas savas labas paziņas mājokli.

Sprieduma pasludināšanas brīdī apsūdzētais jau atradās apcietinājumā, ko paredzēja viņam iepriekš noteiktais drošības līdzeklis. Izciestajā sodā viņam tiks ieskaitītas 72 apcietinājumā pavadītās dienas pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Tiesā apsūdzētais pilnībā atzina savu vainu un izteica lūgumu krimināllietu izskatīt bez pierādījumu pārbaudes. Lietu skatīja atklātā tiesas sēdē.

Jaunais vīrietis apsūdzēts divās zādzību epizodēs, iekļūstot telpās. Tā 10.maija pēcpusdienā zaglis ienāca neaizslēgtā dzīvoklī Gulbenē, Brīvības ielā, un, mantkārīga nolūka vadīts, iznesa no tā televizoru "Teletext", istabas antenu, dekoderu "Start", vadus, televīzijas pulti un vietkarti kopsummā par 250 latiem.

29.maija vakarā viņš, apciemojot paziņu Gulbenē, Nākotnes ielā, kur izmantoja brīdi, kad dzīvokļa saimniece bija izgājusi citā istabā, un no galda nozaga viņas maku, kurā bija 185 lati un bankas norēķinu karte. Cietušajai tika nodarīts materiālais zaudējumus kopsummā par 191,50 latiem. Pēc tiesas sprieduma pasludināšanas cietušās varēs atgūt viņām nozagtās mantas un naudu, kas līdz šim bija lietiskie pierādījumi šajā kriminālprocesā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

jevlampijs

varu iedomāties kā radās šis raksts. sēd diāna un domā- ko lai uzcep..nekā jauna ne seksuāla tāda nav, te dome interesantus būvniecības pieteikumus saņēmusi, nu labs ir, tā ar uzraksta, atkal dīkdienība uzmācas..laiks ar tāds dranķīgs- līņā, un mājās galīgi negribās vēl. zinu vecis liks māju tīrīt un mušas indēt.. Opā! laba doma.. uzzvanīšu ka uz tiesu savām vecajām partijniecēm kas šām tur var būt kas intresans ko varētu vismaz ko saķeburot, lai diena pilna. hallo Vita, te Diāna čau kas jums tur jauns ir kas pikants, man te galīg nekā nav ko rakstīt..ā iet karsti ja.. njā atvaļinājumi.. nu nekas tad tā ar rakstam ,,Iet karsti.

pirms 9 gadiem, 2012.08.15 00:01

Vietējās ziņas