Raksta biznesa plānus un saņem atbalstu 7

Gulbenes novada iedzīvotāji turpina iesniegt biznesa plānus, lai pretendētu uz atbalstu no Hipotēku un zemes bankas.

Šogad aizdevuma līgumu parakstījuši pieci atbalsta saņēmēji Starta programmā. Tie ir SIA "Marmed" (medicīnas pakalpojumu uzņēmuma izveide), SIA S - RAID (neregulāro starptautisko pasažieru pārvadājumu uzņēmuma izveide), SIA "Kalvi un Ko" (veikala izveide Rankā), SIA "MŪ Siers" (siera ražotnes paplašināšana), saņēmēju vidū ir arī lejasciemietis Edgars Šķenders. Viņam kopā ar mammu Valdu Šķenderi radās ideja renovēt pirti un, tiklīdz darbi būs pabeigti, klientiem tiks piedāvāti pirts pakalpojumi veselības uzlabošanai un atpūtai.  

Ideja bija sen

V.Šķendere stāsta, ka viņai jau esot masieres un pirtnieces sertifikāts, trūcis tikai pirtiņas. Doma par pirts pakalpojumus sniegšanu klientiem esot bijusi sen, trūcis drosmes to realizēt. Bet tad, kad apņēmība radusies, V.Šķendere stāsta, ka viņi rakstījuši biznesa plānu un saņēmuši bankas atbalstu.

 

"Mums bija arī savs līdzfinansējums, bet no bankas paņēmām 5000 latus. Starta programma patiešām ir labas atbalsts, lai ikviens, kuram ir apņēmība un drosme, uzsāktu savu biznesu. Tagad jau pašam ir jādomā, ar ko nodarboties," uzskata V.Šķendere.


Pašlaik darbi vēl ir procesā. V.Šķendere plāno, ka reāli pirts varētu būt gatava uz vēlāku rudeni. Pirts vairāk būs domāta atpūtai, nevis izklaidei. Klientiem tiks piedāvāti pirtnieka pakalpojumi, masāžas, ietīšana dūņās, mālos un tamlīdzīgi. Ja būs vēlme, varēs palikt arī pa nakti, jo pirts augšstāvā tiks izbūvēta istabiņa ar gultām. Būs arī terase. Savukārt perspektīvā tiks celta jauna lapenīte. "Ir jau cilvēki, kuri interesējas, kad varēs nākt uz pirti," saka V.Šķendere.


SIA "Kalvi un Ko" pārstāve iedrošina tos, kam ir idejas un plāni, mēģināt rakstīt biznesa plānu un startēt šajā programmā. Viņai neesot bijis problemātiski saņemt atbalstu no bankas. Decembrī tika dibināts uzņēmums, janvārī - iesniegts projekts bankā, februāri - tas izskatīts un jau martā saņemts atbalsts. Grūtākais uzņēmējiem sekojot tikai pēc tam, un tā ir smagā nodokļu sistēma.

 

Gulbenes reģions - visaktīvākais

Bankas Gulbenes filiāles vadītājs Valtis Krauklis saka, ka Hipotēku bankas Gulbenes filiālē (Gulbene, Alūksne, Balvi un Madona) šogad piecos mēnešos ir atbalstīti 16 biznesa uzsācēju projekti par kopējo summu 118,9 tūkstoši latu.

 

Savukārt mikrokreditēšanas programmā, kurā līdzīgi kā Starta programmā, arī ir pieejams finansējums nelieliem projektiem un arī jauniem biznesa projektiem, Gulbenes filiāle šogad ir atbalstījusi jau 41 biznesa projektu par kopējo summu 252 tūkstoši latu.

 

"Jāteic, ka mikrokredītu izmantošanas ziņā Gulbenes reģions ir visaktīvākais, jo tieši Gulbenē ir piešķirts lielākais finansējuma apjoms. Svarīgs, protams, ir ne tikai atbalstīto projektu skaits un apjoms. Svarīgi ir tas, ka, īstenojot jaunus biznesa projektus, tiek radītas jaunas un saglabātas esošās darbavietas, nodrošinot ienākumus iedzīvotājiem, tiek veicināta reģionālā attīstība," norāda V.Krauklis.


Starta programmā jaunus aizdevumus banka turpinās izsniegt līdz par 2013.gada beigām, jo naudas programmā vēl ir pietiekami daudz.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

vēl varēja uzrakstīt, cik procentus banka ierauj nāsīs par saviem pakalpojumiem un kas tagad notiks, kad parpērk zviedri

pirms 8 gadiem, 2012.07.02 12:11

to Tamarau

kad es zvanīju, kad tikko atvēros, man pateica maksā ragā, tad arī par tavu uzņēmumu būs reklāmraksts... bet tā pat vien piga.. a tagad jau gad pagājis, laikam jau vairs nevajg. paldies

pirms 8 gadiem, 2012.07.01 00:12

emigrants

Edza,vai ekskursantu grupas( no arzemeem) tu arii pienemsi?

pirms 8 gadiem, 2012.06.29 22:21

Tamarau

Kas jūs esat? Piezvaniet redakcijai, uzrakstīsim!

pirms 8 gadiem, 2012.06.29 11:44

vai šī ir apmaksāta reklāma?? par manu uzņēmumu gan neko tādu nerakstīja ..

pirms 8 gadiem, 2012.06.29 10:41

gaidu

Jau kādu laiku ir doma apmeklēt šādu pirtiņu ar pirtnieka pakalpojumiem un masāžu! Forši, tālu nebūs jābrauc! Lai izdodas. :)

pirms 8 gadiem, 2012.06.29 09:54

Vietējās ziņas