Rakstīs vēstuli novada domei 7

Gulbenes novada bioloģiskās lauksaimniecības biedrība iecerējusi rakstīt vēstuli novada domei, izsakot lūgumu pasludināt novadu par no ģenētiski modificētiem organismiem brīvu zonu.

"Tas nozīmē, ka novadā neviens zemnieks neaudzēs ģenētiski modificētu rapsi vai kukurūzu. Arī šobrīd tas netiek darīts. Neviens nevar paredzēt, kādas mutācijas nākotnē var izraisīt ģenētiski modificēti augi, tāpēc bioloģiskās biedrības vēlme ir, ka novadā netirgo, nepērk un neēd ģenētiski modificētu pārtiku. Vēstules ar šādu lūgumu jau ir saņēmušas vairākas citas novadu domes," saka augkopības speciāliste Ingrīda Šteinberga.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

domājiet ar galvu

Mulsina šis fragments "...ka novadā netirgo, nepērk un neēd ģenētiski modificētu pārtiku." Ar to neaudzēšanu varbūt vēl paši tiktu galā, bet aizliegt Maximai, Superneto un Topam tirgot, piemēram, pārtikas eļļu no modificētās sojas, tomātus, konservēto kukurūzu un zaļos zirnīšus - atļaujiet šaubīties, ka izdosies:) Sasapņoties ir jauki, bet realitāte ir tāda, kāda tā ir.

pirms 11 gadiem, 2009.10.28 08:10

Anna

vajag otrādi- audzēsim un sūtīsim prom, paši ēdīisim labo un tīro produkciju. iedomājaties - leiši un igauņi un citi kaimiņi audzē modificētos augus, bet mūsu zemnieki nē- nu nebūs mūsu "tīrā" raža nevienam vajadzīga, bet zemnieki izputināti, jo raža būs zemāka ....

pirms 11 gadiem, 2009.10.27 19:52

urbis

Nebīdiet saukļus, ko nevar izpildīt! Kā jūs iedomājieties to realizēt? Atraduši laiku savām muļķībām....

pirms 11 gadiem, 2009.10.27 08:36

Es arī atbalstu, bet vai Eiropas Savienība neiebildīs nezinu gan.Ka tik šamējie neizdomā kādu jaunu reguliņu vai direktīviņu bet mūsu bāleliņi paliks kārtējo reizil muļķu lomā.Negribas jau būt pesimistam, bet ...

pirms 11 gadiem, 2009.10.26 17:30

Pilnībā atbalstu. Lai ārzemnieki ēd savu modificēto pārtiku. Mums ir gan lauki, gan cilvēki , kas var izaudzēt labu pārtiku, beigu beigās tieši ar to būsim vajadzīgi Eiropai.

pirms 11 gadiem, 2009.10.26 17:09

Vietējās ziņas