Raksturīgākā sūdzība - emocionālā vardarbība skolās pārsvarā vienaudžu lokā

Valsts bērnu tiesību aizsardzības galvenā inspektore Līga Bērziņa "Dzirksteli" informē, ka inspekcija šī gada desmit mēnešos ir saņēmusi 36 iesniegumus ar dažādām sūdzībām, un lielākā daļa no tām ir pamatotas. L.Bērziņa norāda, ka sūdzību skaits ar katru gadu palielinās.

Saņem 36 iesniegumus ar dažādām sūdzībām

L.Bērziņa stāsta, ka inspekcija apkalpo četrus rajonus: Gulbenes, Balvu, Madonas un Alūksnes. No šogad saņemtajām sūdzībām 25 ir bijušas pamatotas un 11 ir nepamatoti. Raksturīgākās sūdzības ir par emocionālo vardarbību skolās pārsvarā vienaudžu lokā. Ir bijuši gadījumi par emocionālu vardarbību pret skolēnu no pedagoga puses, bet šādi gadījumi salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir samazinājušies.

 

"Ja inspekcijā nonāk sūdzība par kādu skolu vai bērnudārzu, tad dodamies uz šo vietu pārbaudē. Ja ir nopietnāki un smagāki gadījumi, tad pieaicinu mūsu inspekcijas psihologu, piemēram, bija sūdzība par seksuālu vardarbību vienaudžu lokā, tad brauca līdzi psihologs, kurš runāja ar bērniem," skaidro L.Bērziņa.


Šāgada 10 mēnešos ir veiktas arī 46 bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes ārpusskolas aprūpes iestādēs, internātpamatskolās, skolās, pirmsskolas izglītības iestādēs, arodvidusskolās un bērnu vasaras nometnēs.

 

Bērni zina savus pienākumus

L.Bērziņa piebilst, ka daudz ir runāts par bērnu tiesībām un pienākumiem.

 

"Izrādās, ka bērni ļoti labi zina savus pienākumus, bet drīzāk nav informēti par savām tiesībām. Protams, vai viņi pilda savus pienākumus - tas ir jau cits jautājums. Šogad ļoti aktīvi inspekcija piedalījās Drošībās dienās, kuras notika sadarbībā ar policiju. Runājāmies ar bērniem par dažādu konfliktsituāciju risināšanu," stāsta L.Bērziņa.


Inspekcijas oficiāli pieņemšanas laiki ir pirmdienās no pulksten 13.00 līdz 19.00 un ceturtdienās no 8.30 līdz 14.00, var arī zvanīt pa tālruni 64474160.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas