Raksturīgākie noziegumi ir zādzības

Policija aicina būt piesardzīgākiem
Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, ir palielinājies noziedzības līmenis - to pirms kāda laika prognozēja arī paši policijas darbinieki. Turklāt paveiktie noziegumi kļūst arvien nežēlīgāki.

Tā pagājušajā nedēļā šokējošs noziegums tika pastrādāts kaimiņos - Alūksnes rajonā, kur Virešu pagastā trīs vietējie jaunieši, veicot laupīšanu, piekāva divus vīriešus, aizdedzināja māju un cietušajiem neļāva izglābties. Viens vīrietis tomēr izglābās, bet otrs gāja bojā.


Stradu un Daukstu pagasta iecirkņa inspektors Āris Korics stāsta, ka darba apjoms šobrīd ir krietni palielinājies.

 

"Darāmā, protams, vienmēr ir bijis daudz, taču šķiet, ka iepriekš bija mierīgāk. Tagad darba apjoms ir dubultojies, varbūt pat trīskāršojies," stāsta Ā.Korics.

 

Viņš norāda, ka šobrīd ļoti daudz tiek fiksētas dažādas zādzības.

 

"Ja kādreiz nedēļā tika konstatēta viena zādzība, tagad tās ir divas trīs. Zog visu ko, arī tādas lietas, kas līdz šim netika zagtas. Ja pirms kāda laika zādzības no pagrabiem nebija aktuālas, tad tagad krājumi no pagrabiem ir sākuši zust. Ir konstatētas arī mežu zādzības. Pagastos ir bezdarbs, uzņēmumu, kur varētu atrast darbu, nav, cilvēkiem nav naudas, nav par ko nopirkt ēst, tādēļ arī viņi dodas zagt. Tiesa, neizprotami ir tas, ka alkoholam tomēr nauda atrodas un tādēļ rodas daudz sadzīvisku konfliktu."

 

Pašiem jābūt piesardzīgākiem

Arī Gulbenes rajona policijas pārvaldes priekšnieka palīgs Gaidis Eglītis laikrakstam norāda, ka visraksturīgākie noziegumi šobrīd ir dažādas zādzības, turklāt visizteiktāk dažādas mantas zūd no neuzraudzītiem īpašumiem.

 

"Piemēram, saimnieks uz ilgāku laiku ir devies kaut kur prom, bet atgriežoties konstatē, ka kaut kas ir nozagts. Laupīšanas, par laimi, ir bijušas tikai dažas. Tām Gulbenē ir tikai gadījuma raksturs. Tā nevar teikt, ka tagad aiz katra stūra kāds uzglūn, seko un uzbrūk. Uzskatu, ka cilvēki var justies diezgan droši, protams, lieka piesardzība nekad nenāk par ļaunu. Lai nekļūtu par noziedznieku vai krāpnieku upuriem, cilvēkiem pašiem ir jāsargā sevi un savs īpašums. Es ieteiktu cilvēkiem par daudz neuzticēties, ir jāslēdz līgumi, viss jākārto rakstiski, bieži vien, vienojoties tikai mutiski, gadās dažādi starpgadījumi," uzsver G.Eglītis.

 

Vēlas sadarboties

Policijas priekšnieka palīgs piebilst, ka pēdējā laikā arvien biežāk tiek runāts arī par vardarbību skolās.

 

"Tā nav baisa tendence, taču šad tad šādi gadījumi parādās, turklāt tie ir diezgan nopietni. Esam secinājuši, ka ar šīm problēmām nav tikts galā jau pirmsākumos. Kad šī problēma jau parādās, tad, protams, ir jāķeras pie darba policijai. Policija vēlētos lielāku sadarbību ar sociālajiem darbiniekiem un psihologiem, lai nevajadzētu saskarties ar jau samilzušām problēmām," saka G.Eglītis.

 

Uzziņai
* 2008.gadā Gulbenes pilsētā un rajonā reģistrēti 409 noziedzīgi nodarījumi, no kuriem atklāti 234. No tiem: sevišķi smagi - 6, no tiem atklāti - 4; smagi - 123, no tiem atklāti - 80. Notikusi 1 slepkavība, kura tika atklāta.


* Pērn notikušas 6 laupīšanas, no kurām atklātas 5, un 9 noziedzīgi nodarījumi, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti; no tiem atklāti 5.


* Ekonomikas jomā Gulbenes pilsētā un rajonā reģistrēti 11 noziedzīgi nodarījumi, no kuriem atklāti 6.


* No atklātajiem noziedzīgajiem nodarījumiem 28 izdarījuši nepilngadīgie; 10 noziedzīgus nodarījumus pusaudži izdarījuši grupās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas