Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rancēnieši pauž neapmierinātību 9

Rankas pagasta iedzīvotāji ir sašutuši, ka ceļš Ērgļi - Jaunpiebalga - Saliņkrogs uz abām pusēm no Rankas joprojām netiek remontēts. Remonts tika uzsākts pirms diviem gadiem, bet šobrīd tas neturpinās domstarpību dēļ starp ceļa būvnieku un "Latvijas Valsts ceļiem"

Pa ceļu, kas tiek rekonstruēts, no Rankas uz Smiltenes šosejas pusi neviens nepārvietojas, tas ir slēgts satiksmei - apbraukšanai tiek izmantos pašvaldības ceļš Ranka - Lācītes. Savukārt ceļš no Rankas virzienā uz Jaunpiebalgu satiksmei tiek izmantots. Tiesa, tāpat kā ceļš Ranka - Lācītes, arī ceļš uz Jaunpiebalgas pusi vietām ir ļoti bedrains un izdangāts.  

Nezina, kā būs turpmāk

Satiktie iedzīvotāji, kas dzīvo rekonstruējamā ceļa malā (virzienā uz Jaunpiebalgu), bija ļoti neapmierināti. "Mazstūrīšu" māju saimnieki Līga un Jānis Ekerti bilda, ka viņiem jau ir zudušas cerības.

 

"Īsti arī vairs nesaprotam, kā te būs. Pie mūsu mājām ceļa virsējā kārta krietni tika norakta - tagad tas ir daudz zemāk, taču vietā, kur mums pret mājām bija iebraucamais ceļš, caurteka netika ielikta, to ielika krietni tālāk un mums sanāk braukt riņķī. Nezinām arī, vai kādreiz to caurteku mums te vispār ieliks un uztaisīs iebraucamo ceļu," saka saimnieks.

 

Neviens arī ar iedzīvotājiem īpaši nav rēķinājies, bet tagad darbi vairs vispār neturpinās. "Mazstūrīšu" saimnieki stāsta, ka pavasarī manījuši mērniekus rosāmies, bet nu jau sen te neviens nav manīts, arī greiders pa šo ceļu sen nav braucis, bet bedres vietām ir briesmīgas. Jānis un Līga bažījas, ka viss līdz šim darītais būs bijis veltīgi, jo ceļa malas jau ir izskalojušās un iebrukušas.

 

"Mēs, vietējie, protams, zinām, kur ceļš ir izskalots, jābrīnās, kā kāds svešinieks tumsā te nav vēl kaut kur iebraucis," saka Līga.

 

Nerēķinās ar iedzīvotājiem

Ļoti sašutusi par visiem rekonstrukcijas darbiem ir "Tīrumdukuļu" māju saimniece Kitija Kandere. Viņas mājas jau arī līdz šim bija ielejā, bet tagad gar viņas mājām ceļš vēl tika uzbērts apmēram par diviem metriem augstāk.

 

"Jau līdz šim mēs dzīvojām ieplakā, tagad mums šeit plūst iekšā visi ūdeņi, arī smiltis skalojas iekšā pļavā. Arī mūsu pašu laboto un taisīto iebraucamo ceļu aiztaisīja ciet, liekot braukt citā vietā pa pļavu," stāsta Kitija un viņas meita Kristīne.

 

Ar vairākkārtēju iesniegumu un sūdzību rakstīšanu un lieliem strīdiem tika izkarots, ka ceļš uz viņu mājām tiek izveidots citā vietā.

 

"Pāri pļavai te izraka arī grāvi, rakumus gan līdz šim brīdim neviens nav nolīdzinājis. Ja šī grāvja nebūtu, tad mēs te noslīktu," saka saimniece, dusmojoties, ka ar iedzīvotājiem neviens nerēķinās.

 

"Ceļš tagad ir izjaukts, un tāds arī stāv. Vai to sataisīs līdz galam? Ja visu kārtīgi sataisītu, tad jau, protams, būtu labi," piebilst K.Kandere.

 

Tiek stiepta gumija

Rankas pagasta pārvaldes vadītājs Māris Jansons ir neapmierināts, ka visu laiku tiek stiepta gumija.

 

"Tas jau velkas tik ilgi, bet cietēji ir Rankas pagasta iedzīvotāji. Sākotnējā vienošanās bija, ka uz ceļa rekonstrukcijas laiku mēs novirzām satiksmi pa pašvaldības ceļu Ranka - Lācītes, kas arī jau ir savu laiku nokalpojis un nemaz nav paredzēts tādām transporta slodzēm, tagad jau arī šis ceļš ir pilnībā sabojāts. Un nekas joprojām nenotiek uz priekšu, nezinu arī, kas ir jādara, lai kaut kas izkustētos. Tika solīts, ka nākamgad varētu pabeigt, bet šādos tempos arī nākamgad diez vai tos darbus varēs pabeigt," vērtē M.Jansons.

 

Joprojām notiek pārrunas

Sazinoties ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītāju Laimoni Aumeisteru, "Dzirkstele" noskaidroja, ka pašreiz vēl notiek pārrunas par iespējamo līguma laušanu ar ceļa būvniekiem, šos jautājumus kārto juristi. Tiesa, pārrunas norit jau vairākus mēnešus.

 

L.Aumeisters cer šogad šo jautājumu atrisināt, lai nākamgad varētu veikt jaunu iepirkumu ceļa atlikušo darbu pabeigšanai. Cilvēkiem tiek solīts, ka darbi tiks turpināti.

 

Runājot par to, ka vietām ceļa malas jau ir krietni izskalotas, L.Aumeisters skaidro, ka ceļa nogāzes vēl nav nostiprinātas un tāpēc lietus tās izskalo.

 

"Mēs ceram, ka tiks noslēgtas vienošanās ar uzņēmēju, un jācer, ka jau tuvākajā laikā uzņēmējs ceļa malas sakārtos, ja ne - tad to nāksies darīt pavasarī. Pašlaik par šo ceļu atbild uzņēmējs, un mums nav juridiska pamata atdod uzturēšanu vai defektu labošanu kādam citam. Arī ceļa - gan šī valsts ceļa, gan arī pašvaldības ceļa Ranka - Lācītes - planēšanu ir jāorganizē un jāapmaksā uzņēmumam."

Pievieno komentāru

Komentāri 9

inta

nu nu, arī lauku darbos ae traktoru var nebraukt gar durvju priekšu, un dubļus tur neveidot...šķembas nobērt vai granti un ne visur darboties ar visurgājējiem, tas tiešām ir savas apkārtnes organizēšanas jautājums - cik pats grib sakaŗtot, cik vajg

pirms 8 gadiem, 2011.10.23 16:21

???

Ko nelaižat zelču runāt? Lai spārda uz degpunktu un ceļš būs!

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 16:14

fd

Suns domā - ehhh, labāk kādu kauliņu iedevuši.

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 14:32

pfff

tā ērce toč laukos nekad nav bijusi, piesūkusies pie veinas treknas pakaļas un nost vairs netiek

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 14:19

Hei

Ja jau tik rengenisks skatiens jums -Rējājas,vai domājiet,ka sievietēm ar traktoru jābrauc gēla nagos un augstpapēdenēs un peldkostīmā ,balles kleitā???Pagalmi laukos lielāko tiesu ir tādi,jo ne jau visiem pagalmi ir asfalteti ,nobruģēti.Lauku darbos visur brauc ar tehniku nav jau pilsēta kur jūs rējējas sēdiet ar savu masku priekšā un pakaļā,nocepušās mākslīgā saulē,ar mākslīgiem zobiem,un pašu draudznīšu vīriņu izbradātu kājstarpi.Fui,Gulbenes rējējās vajag izķert un ievietot klīstošo suņu likteņa ceļā.

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 13:50

traktoristam

Piekritu ercei. JKads pagalms, cik nozelojams skats, kur ta var nolaisties dzivot nesakopta vide un pasi nesakopti.

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 13:20

traktorists

ak tu, ērce, laikam laukos neesi bijusi, ka vari šitā kakāt.....tikai papēdīšos bruģi deldē?

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 10:33

erce

paskatoties uz tiem diviem traktoristiem fotografija, tad viniem tas cels nav vajadzigs. Viniem labi tapat.

pirms 8 gadiem, 2011.10.21 09:34

Vietējās ziņas