Rancēnietis iegūst 2.vietu konkursā "Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2018"

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 21. un 22.jūlijā, Mārupē notikušajā "Latvijas biškopju vasaras saietā 2018" konkursā "Garšīgākais Latvijas medus 2018" par uzvarētāju atzīts Rīgā ievāktais liepziedu medus, kuru ievācis Rīgas biškopis Valdis Janovs no savas dravas uz viesnīcas "Hotel Janne" jumta, informē aģentūru LETA informē Latvijas Biškopības biedrība.

Savukārt 2.vietu konkursā ieguva Rīgas Latviešu biedrības sadarbībā ar SIA "Vinnis" ievāktais liepziedu medus no bišu saimēm, kas izvietotas Merķeļa ielā uz Rīgas Latviešu biedrības jumta. Medus ievākts no Vērmanes dārzā, kanālmalas apstādījumos un Esplanādē ziedošām liepām. Trešo vietu - Indras Jukņēvičas dravā bišu ievāktais pavasara ziedu medus no Amatas novada.

Savukārt citā konkursā - "Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2018" uzvarēja SIA "Brencmilni" no Sakņu pagasta Madonas novadā, iegūstot arī skatītāju simpātijas. Etiķetes dizainu kopīgi izstrādāja Santa Stūrīte un Una Gorodecka. Otro vietu ieguva Ivars Lukšo no Rankas pagasta Gulbenes novadā, bet trešo - Ēriks Zaics no Susējas pagasta Ērgļu novadā.

Šogad pirmo reizi tika organizēts konkurss "Gardākā medus kūka 2018" un pirmo vietu konkursā ieguva biškope no LPKS "Medotava" Ogres novadā, Madlienas pagastā, Kristīne Kristjansone. Savukārt otrā vieta piešķirta Leldei Gailei no Siguldas un trešā vieta - Madarai Vītolai no Salaspils. Pasākuma apmeklētāju simpātiju ieguva Judīte Kaktiņa no Alūksnes novada.

Ikgadējā Latvijas biškopju vasaras saietā piedalījās 1637 apmeklētāji. Kopā tika iesniegti 73 medus paraugi konkursam "Garšīgākais Latvijas medus 2018", 26 etiķetes konkursam "Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2018" un deviņas medus tortes konkursam "Gardākā medus kūka 2018". Medu, etiķeti un kūkas vērtēja gan biškopju saieta dalībnieki, gan profesionāla žūrija.

Latvijas Biškopības biedrība ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno 3319 biedrus – lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas lauksaimniecības nozares.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas