Rankā notiks donoru diena

Otrdien, 12.februārī, no pulksten 9.00 līdz 12.00 Rankas pagasta iedzīvotāji ir aicināti piedalīties donoru dienā, kas notiks Rankas doktorāta telpās. Asinis ziedot ir lūgti visu grupu asins donori. Par to informē Valsts asinsdonoru centra sabiedrisko attiecību nodaļa.

Valsts asinsdonoru centrs izsaka sirsnīgu pateicību visiem Rankas pagasta donoriem par viņu ieguldījumu asins donoru kustībā, tādējādi sniedzot iespēju daudziem saglabāt veselību un dzīvību.

 

2012. gadā uz Rankas pagastu VADC Latgales filiāle organizēja divus izbraukumus, kuros donori ziedojuši asinis 85 reizes. Īpašs prieks par 18 jaunajiem Rankas pagasta donoru kustības biedriem, kuri pērn asinis ziedoja pirmo reizi mūžā.

 

Valsts asinsdonoru centrs atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 - 65 gadiem. Donora svaram jābūt virs 50 kg. Pirms asins ziedošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins ziedošanas vēlams lietot veselīgu uzturu un daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas un iepriekšējā dienā. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.

 

Pēc asins ziedošanas donors saņem naudas kompensāciju 3latus pusdienām. Tāpat saskaņā ar Darba likuma 74.pantu, iepriekš paziņojot darba devējam, donors saņem atlīdzību par attaisnotu darba kavējumu, un nākamajā dienā pēc asins ziedošanas viņam ir tiesības uz atpūtas dienu, saglabājot noteikto darba algu. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, šo atpūtas dienu var piešķirt citā laikā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas