Rankā notiks donoru diena

Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāle informē, ka 5.februārī tiek organizēta donoru diena Rankā.! Donori ir gaidīti ambulances telpās no pulksten 10.00 līdz 13.00. Esiet atsaucīgi un atbalstiet bezatlīdzības donoru kustību, jo ir nepieciešama jūsu palīdzība!

2008. gadā Rankā asinis tika ziedotas 111 reizes. Paldies Jums!

VADC LF sabiedrisko attiecību speciāliste Marura Krustāne atgādina, ka par asins donoru var kļūt ikviens 18 līdz 65 gadus jauns cilvēks, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem un kurš pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu un smēķējis. Asins nodošanas un iepriekšējā dienā jāizvairās no trekniem ēdieniem un alkohola, bet stundu pirms procedūras nedrīkst smēķēt (plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā - www.vadc.gov.lv).


"Ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastu paciņu viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu, iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam," informē M.Krustāne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas