Rankā pamatskola būs centrā 3

Lai 1.septembrī Rankas pamatskola varētu sākt darbu Rankas arodvidusskolā, ir vajadzīgs finansējums telpu pielāgošanai, sevišķi – sākumskolas klašu skolēnu vajadzībām. Tāpēc  novada domes sēdē ar deputātu balsu vairākumu tika pieņemts lēmums par 97 988 eiro aizņēmumu Valsts kasē uz pieciem gadiem.

Lai tas varētu notikt, būs vajadzīga atļauja no Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes. Nauda tiks izmantota dokumentācijas sagatavošanai, autoruzraudzībai un būvdarbiem. Summa aprēķināta, iekļaujot pievienotās vērtības nodokli.
Lēmums tādā steigā bija jāpieņem tāpēc, lai varētu paspēt nokārtot visas formalitātes pēc iespējas ātrāk un jau jūnijā sākt telpu remontu – uzsvēra novada pašvaldības izpilddirektore Guna Švika. Viņa arī akcentēja, ka ar 1.septembri Rankas centrā vienā ēkā, kuras īpašniece ir Izglītības un zinātnes ministrija, mācīsies divu skolu audzēkņi. Tie būs arodvidusskolas (Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība) un Rankas pamatskolas izglītojamie.

Gandrīz 100 tūkstoši eiro ir samērā liela summa – taču tādi ir veiktā publiskā iepirkuma rezultāti. Par uzvarētāju ir kļuvusi Jelgavas SIA “BD & C” ar tās piedāvāto līgumcenu – 80 982 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Lielākā finansējuma masa tiks novirzīta sanitāro mezglu pārbūvei. Notiks brīvo nišu pārveide par klasēm, būs jāmaina arī grīda.

G.Švika pastāstīja, ka būs vairāki kabineti, kurus izmantos gan arodvidusskolas, gan pamatskolas audzēkņi. Piemēram, ķīmijas kabinets, kur sadalīti skapīši, kurus katrs skolotājs izmantos darbā. 

Deputāti vēlējās dzirdēt no novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Arņa Šķēla viņa skatījumu par novada skolu tīkla nākotni. Neesot arī skaidrs, vai Rankas pamatskolai šādā statusā ir cerība ilgi pastāvēt, varbūt tā var drīz vien kļūt par sākumskolu – pauda deputāte Guna Pūcīte.

“Rankas pamatskolai ir stabils skolēnu skaits un tuvākajos gados ir stabila nākotne. Rankā ir aptaujāti to bērnu vecāki, kuri līdz šim savas atvases ir sūtījuši mācīties uz Jaunpiebalgu. Četri ir izteikuši vēlmi atgriezties mācīties Rankas pamatskolā. Tās pārcelšana uz centru no iepriekšējās vietas varētu būt stimuls, lai bērni mācītos savā pagastā. Iepriekš Rankas pamatskola atradās meža ielokā tālu no pagasta centra. Šobrīd Rankas pamatskolā mācās 80 bērni. Šajā skaitā nav iekļauti pirmsskolas vecuma bērni, jo Rankā ir savs bērnudārzs. 62 rancēnieši brauc mācīties uz Jaunpiebalgu,” sacīja G.Švika un piebilda, ka A.Šķēls ir sagatavojis deputātiem informāciju par novada skolu tīklu tuvākajā nākotnē. Iepazīstināšana ar to varētu notikt tuvākajā deputātu pastāvīgās komitejas sēdē.

G.Švika pastāstīja, ka tiek gatavots līgums par to, ka ēdināšanas pakalpojumus pamatskolēniem sniegs Rankas arodvidusskolas ēstuve.

Jau rakstījām, ka 26.aprīlī novada deputāti nobalsoja par Rankas pamatskolas pārcelšanu no tā saucamās vēsturiskās Lutera skolas uz pagasta centru – arodvidusskolu, kur valstij piederošā mācību korpusā pašvaldība pārņem 14 telpas 859,33 kvadrātmetru kopplatībā, skolas viesnīcā - 2  telpas 91 kvadrātmetra kopplatībā, kā arī zemi - 200 kvadrātmetru platībā. Tas viss tiek pārņemts bezatlīdzības lietošanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

LV

Šobrīd Rankas pamatskolā mācās 80 bērni. Tas ir, skaitot arī tos, kas ārzemēs, un "mācās" it kā tālmācībā........ bet reāli uz vietas labi, ja puse no šī skaita! Esiet, lūdzu, patiesi reālajos skaitļos!!!

pirms 3 gadiem, 2018.05.29 16:56

Gune

Tajos astoņdesmit ietilpst arī Jaunpiebalgas skolnieki no specskolas.bet veseli 62 brauc uz kaimiņnovadu,tas ir daudz par daudz.Nez kāda mārrutka pēc viņi nemācās Rankā.Kam tādus tükstošus izgāzt jaunám telpām,ja nav kas mācās.

pirms 3 gadiem, 2018.05.30 08:49

Vietējās ziņas